Sabancı’ya göre rahat yaşamaya 50 milyon dolay yeter!
‘50 milyon ile 100 milyon dolarınız olsa rahat rahat yaşarsınız ama bence de 50-100 milyon dolara değil de daha düşük rakamlarla daha çok mutlu olabilmek daha büyük başarı.’

Türkiye’nin en büyük patronlarından Sakıp Sabancı’nın kızı Dilek Sabancı, “Bir insan için ne kadar para gerekli?” sorusuna, “Milyar dolarlar değil yani milyon dolarlar da yetebilir” yanıtını verdi.

Radyo Sputnik’te yayımlanan ‘Meliha Okur’la Anlat Bana’ programının konuğu olan Dilek Sabancı’nın açıklamaları gündem oldu. Okur’un “Bir insan için ne kadar para gerekli?” sorusuna yanıt veren Sabancı, “Milyar dolarlar değil yani milyon dolarlar da yetebilir” dedi. Sabancı, şunları söyledi:

“İnsanın iyi bir evi olması, arabası olması, rahat yaşayabileceği bir parası olması ama bu para bana göre milyar dolarlar değil. Milyon dolarlar da yetebilir veya bazı insanlara 1-2 milyon dolar da yetebilir. Onun dışında istediği zaman seyahat edebilecek. 50 milyon ile 100 milyon dolarınız olsa rahat rahat yaşarsınız ama bence de 50-100 milyon dolara değil de daha düşük rakamlarla daha çok mutlu olabilmek daha büyük başarı. İyi bir işiniz olsun, eviniz olsun, arabanız olsun, hastalandığınızda hastaneye gidecek paranız olsun, denize merakınız varsa tekneniz olsun, başka insan ne ister ki? Steve Jobs hayatı boyunca para kazandığını ama dostlarıyla, sevdikleriyle paylaşamadığını ve paranın kanseri yenemediğini söylüyor. Bugünkü aklım olsa çevreme daha çok önem veririm diyor, bu çok büyük bir laf.”

Görsel: Pixabay

İlgili haberler
Zengine hazineden para, emekliye zırnık!

Cumhurbaşkanı’na sefalet içinde yaşam savaşı veren emeklilerin tepkisi büyük. Emekli olabilmek için...

Zenginin balı züğürdün endişesi

Bizim temizlikçi Ayşe’nin fantezi dünyası geniş, ama gel gör ki her denemesi boşa düşüyor.

Sanal harcama limitimiz kadar zenginiz: Kredi kart...

‘Yanımda kredi kartım olmayınca kendimi neredeyse yoksul hissediyorum ben. Sanal olarak da harcama l...