Rehabilitasyon için gittiği kursta istismara maruz bırakıldı
İki yıl önce cinsel istismara maruz bırakılan çocuk, rehabilitasyon için gittiği saz kursunda öğretmen tarafından istismara uğradı. Annesi ‘Adalet yerini bulana kadar takipçisiyim’ dedi.

Ankara’da, cinsel istismara maruz bırakılan M.Ş, yaşadığı travmadan kurtulabilmesi için annesi tarafından gönderildiği kursta, Saz Öğretmeni E.M’nin de istismarına uğradı. Saz öğretmeni hakkında ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan dava açılırken, anne N. D. “Adalet yerini bulana kadar bunun peşindeyim, mücadelemi vereceğim” dedi.

M.Ş’nin yaşadığı cinsel istismar olayının ilki 2 yıl önce meydana geldi. Olayın ardından gözaltına alınan 3 şüpheliden İ.D. tutuklanırken, B.Y. ve S.A. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 3 şüpheli hakkında, ‘Çocuğun cinsel istismarı’ ve ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından dava açıldı. Yargılama sürerken, tutuklu sanık İ.D. de tahliye edildi.

İKİNCİ KEZ CİNSEL İSTİSMARA UĞRADI
Anne N. D, kızını, sosyal hayata dönmesi için saz kursuna yazdırdığını anlatarak, “Ancak orada da benzer bir olayla karşılaştık. Ben kızımı oraya rehabilite olsun, ilk olayın etkisini üzerinden daha çabuk atsın, kafasını dağıtsın diye gönderdim” diye konuştu. Şikayet üzerine gözaltına alınıp, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan E. M. hakkında da ‘Çocuğun cinsel istismarı’, ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘cinsel taciz’ suçlarından Ankara 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı.

‘UTANMASI GEREKEN MAĞDUR EDENLER’
Anne N. D, kızının 2 yıl önce yaşadığı olayın mahkeme sürecinin devam ettiğini, 3 şüphelinin tutuksuz yargılandığını hatırlatarak “Bu dava neden bu kadar uzadı? Şüpheliler sosyal medyada, kızımın adına sahte hesaplar açıyorlar. ‘Davamızdan vazgeçelim’ diye okulunun önüne geliyorlar, bıçakla tehdit ediyorlar. Savcılığa gidiyorum, karakola gidiyorum ama her defasında bunlar hakkında takipsizlik kararı veriliyor. Ben bu davanın sonuna kadar takipçisi olacağım. Adalet yerini bulana kadar peşindeyim, mücadelemi vereceğim. Bu sadece kızım için değil bütün kadınlar için bütün çocuklar için. Utanması gereken mağdurlar değil mağdur edenler utanacak” dedi.

İlgili haberler
8 maddede çocuk istismarıyla ilgili doğru bildiğin...

Çocuk istismarı haberleri her geçen gün artıyor, ailelerin tedirginliği de öyle. Peki çocuk istismar...

Cafe Woods’taki istismar davası görüldü, çocuğun a...

Mamak'ta 14 yaşındaki kız çocuğunu istismar eden 6 kişinin yargılandığı davanın 4. duruşması görüldü...

Çocuk istismarını önlemek için neler yapılmalı?

Ankara Barosu Çocuk Hakları Merkezinden Ceren Kalay Eken ile çocuk istismarı karşısında yargının dur...