Pınar Gültekin davasındaki sanık Mertcan Avcı'nın tahliyesine itiraz edildi
Pınar Gültekin davasında tutuklu sanıklardan Mertcan Avcı'nın tahliyesine itiraz edildi.

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı ve aile avukatı Rezan Epözdemir, üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in öldürülmesine ilişkin davada tutuklu yargılanan sanıklardan Mertcan Avcı ile ilgili tahliye kararına itiraz etti. 

Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesinde dün görülen duruşmada, sanık Mertcan Avcı'nın yurt dışı yasağı konularak tahliye kararı verilmesinin ardından Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı, Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesine tutukluluğa itiraz dilekçesi gönderdi.

Başsavcılığın itiraz dilekçesinde, şunlar kaydedildi:

"Sanık Mertcan Avcı'nın tasarlayarak ve canavarca hisle öldürmek suçundan yargılanan ağabeyi Cemal Metin Avcı ile aynı dosya kapsamında yargılanması, yine Mertcan Avcı'nın ağabeyiyle bağlantılı olması, bu nedenle yapılan yargılama kapsamında tüm delillerin toplanmamış olması da dikkate alındığında tahliye edilen Mertcan Avcı'nın kaçma ve delilleri karartma şüphesi bulunması nedeniyle verilen tahliye kararının tutuklamadan beklenen yararı sağlamayacağı, bu nedenle usul ve yasalara aykırı olduğu, verilen tahliye kararının itirazen kaldırılması ve sanık hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılması, itirazın yerinde görülmediği takdirde itirazımızın itirazı incelemeye yetkili ve görevli Muğla 1. Ağır Mahkemesine gönderilmesi kamu adına talep olunur." 

Aile adına tahliye kararına itirazda bulunan Avukat Rezan Epözdemir ise dilekçesinde HTS kayıtları, tanık beyanları, sanığın çelişkili ifadeleri dikkate alındığında sanığın olay gün ve saatinde cinayet mahallinde bulunduğunun dosya kapsamında sabit olduğunu bildirdi.

Sanık hakkında tutuklama nedenlerinin mevcut olduğunu belirten Epözdemir, sanığın tahliye kararının toplum vicdanını derinden yaraladığını aktardı.

Fotoğraf: Evrensel

İlgili haberler
Pınar Gültekin cinayeti davasında sanık Mertcan Av...

Cemal Metin Avcı ile kardeşi Mertcan Avcı'nın yargılandığı davanın duruşmasında, sanık Cemal Metin A...

Zeynep Şenpınar davası 20 Nisan’a ertelendi

Selim Ahmet Kemaloğlu tarafından öldürülen Zeynep Şenpınar davasının Muğla’da görülen 2’nci duruşmas...

Pınar Gültekin davası| Aile reddi hakim talebinde...

Pınar Gültekin'in cinayeti davasının ikinci duruşması bugün görüldü. Ailenin avukatı mahkeme heyetin...