Cinsel saldırılar en çok toplu taşıma araçlarında gerçekleşiyor
Dünyada kadınlar en fazla toplu taşıma araçlarında cinsel saldırıya maruz kalıyor. Saldırıların çok büyük bir kısmı ise resmi kayıtlara bile geçmiyor.

Dünya genelinde kadınların en fazla toplu taşıma araçlarında cinsel saldırıya maruz bırakıldığı yapılan anketlerle ortaya çıktı. Saldırıların önemli bir bölümünün ise resmi kayıtlara geçmediği tahmin ediliyor.

Toplum içerisinde cinsel saldırı, kadınların tüm dünyada karşı karşıya kaldığı en büyük sorunlardan biri. BBC Türkçe’nin haberine göre, İngiltere’de yapılan bir ankette her 10 kadından 4’ünün şehirde saldırı tehlikesi hissettiğini söylüyor. Bir başka araştırmaya göreyse, Hindistan’ın Delhi kentinde her 10 kadından 9’unun cinsel saldırıya maruz bırakıldığı belirtiliyor.

Cinsel saldırının en sık yaşandığı yerlerden biri toplu taşıma araçları olurken, Mexico City’de yapılan ankete göre, kadınların yüzde 90’ı kendilerini otobüslerde güvensiz hissettiklerini ifade ediyor.

New York metrosundaki cinsel saldırı olaylarının yüzde 86’sının ise resmi kayıtlara geçmediği tahmin ediliyor.İlgili haberler
5 maddede ‘pembe otobüse, metrobüse, trambüse’ ned...

Tacize, istismara çözüm diye sunulan “pembe otobüs, trambüs, metrobüs” gibi ilginç ulaşım araçları g...

Bursalı kadınlar: Ayrı vagon uygulamasını kabul et...

Belediye Başkanı'nın ayrı vagon uygulama isteğine kadınlardan cevap var. Kadınlar projenin gerçekleş...

Pembe trambüs çözüm değil ayrımcılıktır

Biz üniversiteli kadınlar pembe trambüsü asla kullanmayacağız. Çünkü çözüm toplumdaki erkeklerin zih...