vergi

Esenyurt’tan işçi kadınlar:  Bu yoksulluktan Cengiz Holding etkilenmiyor!

Bir tarafta ağır çalışma koşullarından, zorunlu mesailerden hali kalmayan, borç batağına saplanmış işçiler, diğer tarafta Cengiz Holding’in silinen vergileri ve işçilerin biriken öfkesi...

Patronun serveti büyüyor, işçileri ise borçları…

Pandemi boyunca üretime devam eden, devletten teşvik üstüne teşvik alan ve kârlarına kâr katarak büyüyen büyük markalara çalışan işçi kadınlar için büyüyen tek şey borçları oldu.

Asgari ücretin vergiden muaf olması fabrikada ana tartışma gündemimiz olmalı!

‘Peki geçen bir yılın ardından belirlenen asgari ücret biz kadın işçilerin hayatlarını nasıl etkiledi? Bu yıl ne istiyoruz, ne için mücadele etmeliyiz?’ Çerkezköy’den bir işçi kadının yanıtları...

‘Şu an çocuğumun sağlık masrafı bile karşılanmıyor’

Müzisyen ve Esnaf Özlem Korucu Altınova ekonomik krize eklenen pandemiyle birlikte borçlarını ödeyemez duruma geldiğini söylüyor.

İşçi kadınlar, Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı öncesi konuştu

Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı öncesi kadın işçiler konuştu: Mesaiye kalmadan, ay sonunu nasıl getireceğim, ev kirasını nasıl ödeyeceğim kaygısı olmadan yaşayacak bir ücret istiyoruz.

Ev kadınlığını dayatan vergi uygulamasına hayır

Kadınlar kendilerine ev kadınlığının dayatılmasına ve nikahlı olmayan çiftlere ayrımcılık yapılmasına karşı çıkarak 50 yıllık vergi uygulamasının iptalini talep ediyorlar.

Asgari ücrette vergi nedeniyle düşüş devam edecek

Bekâr asgari ücretliler ile evli, eşi çalışmayan, çocuksuz asgari ücretliler dışındaki tüm işçiler, 2018'de de ikinci vergi dilimi nedeniyle kayba uğrayacak ve ellerine geçen tutar yıl içinde düşecek.