Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği'nden 'Dijital dünyada çocuk büyütmek' söyleşisi

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği, Tuzluçayır Mahallesi muhtar adayı Gülhayat Dönmez ve öğretmen Tülay İlikli Yalçın'ın katılımıyla 'Dijital Dünyada Çocuk Büyütmek' başlıklı bir söyleşi düzenledi

Bağlıcay Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nde 8 Mart etkinliği

8 Mart haftası nedeniyle Bağlıcay (Alacamezar) Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nde kadınlar bir araya geldi. Kadınların bu gibi etkinliklerle daha çok yan yana gelmesinin gerekliliği konuşuldu.

Tuzluçayır'da kadınlar 8 Mart şenliğinde buluştu

Kadınların buluştuğu 8 Mart şenliğinde konuşan Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği Başkanı Elif Sancı kadın haklarını hedef alan politikalara dikkat çekerek mücadele çağrısı yaptı.

Tuzluçayır’da 8 Mart coşkusu

Tuzluçayır'da kadınlar 8 Mart'ı kutlamak için basın açıklamasında bir araya geldi. Açıklamada, 'Durmayacağız, yan yana gelerek yoksulluğu yaratanlara karşı mücadele edeceğiz' denildi.

Mamak’ta kadınlar yıllardır yan yana

‘Rantı değil kadınları, çocukları, gençleri düşünen bir Mamak Belediyesini birlikte yaratabiliriz. Yan yana gelmenin, dayanışmanın gücünü biliyor Mamaklı kadınlar.’

8 Mart’a giderken kalkın ayağa kadınlar...

'Biz kadınlar eşitlik istiyoruz. Adalet terazisi, kadını da eşit tartsın istiyoruz. Nitekim, adalet terazisini elinde tutan heykel de bir kadın değil mi?'

Mamak Belediye Başkan Adayı İlke Işık: Güvenli kentleri birlikte kuracağız

EMEP'in Mamak Belediye Başkan Adayı Avukat İlke Işık Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği'ni ziyaretinde, 'Şiddete veya tacize uğramış hiçbir kadının yalnız kalmamasını sağlayacağız' dedi.

21 Şubat'ta çocukların ücretsiz ve sağlıklı beslenme hakkını birlikte savunalım!

Ekmek ve Gül olarak çağrısını yaptığımız bir öğün ücretsiz ve sağlıklı yemek kampanyası için Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneğinin MEB'e açtığı davanın duruşması 21 Şubat'ta gerçekleşecek.

OKULDA, PAZARDA, MECLİSTE: Sağlıklı beslenme hakkını kazanana dek mücadele

MEB’in 2024 bütçesi görüşmelerine topladıkları imzalarla giden Tuzluçayırlı kadınlar, meclise ve kampanya sürecine dair düşüncelerini paylaştı.

Sosyal yardımlar yoksulluğa yama, alabilmek şiddetten kaçan kadınlara eza!

Kadınlara sosyal yardımın resmen boşandığında bağlanması, uzun süren boşanma davalarında kadınlara ağır mağduriyetler yaşatıyor.

Hayatımızın iplerini üç beş adama bırakmaya niyetli değiliz

Kimseden lütuf beklemiyoruz, haklarımız ve hayatlarımız için mücadeleye devam edeceğiz. Sadece sandıkta oy kullanarak da değil, oyumuzu koruyarak, yan yana durarak, örgütlenerek yaşamı değiştireceğiz.

Mamak’ta kadınlar Songül için yürüdü| Bizi mahkum etmek istedikleri hayatı kabul etmiyoruz

Ankara’da kadınlar ağabeyi tarafından katledilen Songül Şaşırmaz’ın evine yürüdü, ‘Bu iktidarın da bu kadın düşmanı zihniyetin de bizi mahkum etmek istediği hayatı kabul etmiyoruz’ diye seslendi.

Geleceğe dair hayalleri olan bir kadın katledildi, takipçisiyiz

Mahallemizde yaşanan kadın cinayeti hepimizi derinden üzdü. Biz Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği olarak bu cinayetin takipçisi olacağız. Sizleri de bizim yanımızda olmaya davet ediyoruz.

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği 8 yaşında!

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği, kuruluşunun 8. yılını mücadeleyi büyütme, daha fazla kadınla yan yana gelme sözüyle kutladı.

Tuzluçayır’da deprem sonrası çocukları güçlendirmek için ‘Çocuk Odası’ kuruldu

Oyun etkinlikleri resim öğretmenleri, okul öncesi ve beden, müzik öğretmenleri tarafından sürdürülürken, çocuk odası duvarlarına resimler yapıldı, gereken malzemeler parça parça toplandı.

Tuzluçayırlı kadınlar depremzede ailelerle buluştu: Umudu dayanışmayla büyütüyoruz

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneğinin çağrısıyla bir araya gelen 35 yöre derneği 8 Mart açıklaması sonrası deprem bölgesinden gelen ailelerle kahvaltıda buluştu.

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği: Gözümüz kulağımız deprem bölgesinde

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği üyesi kadınlar yardımları deprem bölgelerine göndermek üzere kolları sıvarken, depremzedelere dayanışma mesajları da gönderdi.

Mülteci Büşra: Ben kadınlardan öğreniyorum, çocuklarım da benden öğreniyor

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneğiyle tanışıp dernekte okuma-yazma öğrenen mülteci Büşra: İnsan eğer okuma bilmiyorsa görmüyor demektir.

‘Annem akşamdan kalan makarnayı koyuyor beslenmeme, utanıyorum açıp yemeye’

‘Anne biliyor musun, bugün okulda hangi güzel yemeği yedim?’ diye çocukların eve mutlu döndükleri, okula heyecanla, daha bir hevesle gittikleri bir eğitim sistemi neden mümkün olmasın?

Umut etmek, talep etmek, hak olanı almak…

Çalışsın çalışmasın eve giren her kuruşu, iğneden ipliğe yetirmek, yetirmeye çalışmak; sofrada çocukları daha fazla yiyebilsinler diye her daim ‘tokum!’ demek hep kadınlara düşüyor.