tepki

Dersim’de Gülistan Doku için düzenlenen eyleme katılan 5 öğrenci yurttan atıldı

Dersim’de kendisinden haber alınmayan Gülistan Doku’nun bulunması için düzenlenen eyleme katılan 5 üniversite öğrencisi polisin talebiyle kaldıkları yurttan atıldı.

Çanakkale’den Ankara’ya yürüyen kadınlar Bursa’da karşılandı

Çocuk istismarı, kadına yönelik şiddet ve doğa katliamlarına dikkat çekmek amacıyla ‘3 İnsan, 3 Kadın, 3 Anne’ sloganıyla Çanakkale’den Ankara’ya yürüyüşe geçen kadınlar Bursa’ya ulaştı.

Mamak’ta yüzlerce kişi istismara karşı sokaktaydı

Ankara Mamak’ta bir kafede 14 yaşındaki kız çocuğuna zorla uyuşturucu verilmesi ve çocuğun istismara uğraması mahalleliler tarafından protesto edildi.

Bucalı kadınlar ‘Kadın cinayetleri son bulsun’ dedi

Buca Kent Konseyi Kadın Meclisi kadın cinayetlerinin, kadına yönelik şiddetin son bulması için yürüyüş yaptı. Yürüyüşte Tarsus’ta katledilen Özgecan Aslan ve tüm kadınlar anıldı.

Kadınlardan tepki: ‘İstismarı örtbas ettirmeyeceğiz!’

Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ortaya çıkan istismar her kesimin tepkisine sebep oldu. Kadınlar da bu haberlere, istismara, istismarın meşrulaştırılmak istenmesine öfkeli.

Kadınlar Diyanete tepki için İstanbul’da sokakta

Diyanetin kız çocuklarının 9 yaşında evlenebilecekleri, gebe kalabilecekleri açıklamasına karşı Kadınlar Birlikte Güçlü Platformu Kadıköy’de eylem yapacak.

Bağış gönüllülük çerçevesi içinde olmalı

Okullarda yardım adı altında dayatmayla para toplanmasına tepki gösteriyor bir veli. Herkesi bu zorlamalara tepki göstermeye çağırıyor.