Kadınlardan tepki: ‘İstismarı örtbas ettirmeyeceğiz!’
Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ortaya çıkan istismar her kesimin tepkisine sebep oldu. Kadınlar da bu haberlere, istismara, istismarın meşrulaştırılmak istenmesine öfkeli.

İstanbul Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sadece 5 ayda, yaşları 18’in altında 115 hamile çocuğun başvurduğu tespit edildi. Yasalara göre çocukların durumunun polise bildirilmesi zorunlu olduğu halde hastane bu bildirimleri yapmadı. Konuyu savcılığa bildiren bir sağlık emekçisi iki kez görev yeri değiştirilerek adeta sürüldü. Valilik, konunun soruşturulması için izin vermedi. Hastane yönetimi olayı ört bas etti. Yaşananlar bir gazetede haber olunca ve kamuoyunun tepkisi yükselince Aile Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı sanki lütfediyormuş gibi “inceleyeceğiz” dedi.
Kadınlar ise açığa çıkan istismara tepki gösterdi. ‘İstismarı örtbas ettirmeyeceğiz’ diyen kadınlar birlikte mücadele çağrısı yaptı.

ADANA

Kocaeli’den bir kadın ise istismara karşı şöyle diyor:

Çocuklar anne rahmine düştüğünden itibaren bütün hakları saklıdır. Devlet olarak, toplum olarak ahlaki değerlerimizi değiştirip istismara engel olmalıyız. Neresinden bakarsanız bakın bunun elle tutulur bir yanı yok. Birçocuk çocuk doğuramaz. İnsani değerlerimizi değiştireceğiz.

‘DEVLET SUÇA ORTAK OLUYOR’

İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Devlet Hastanesinde 115 çocuğun hamileliğinin gizlenmesi skandalına Ankaralı kadınlardan tepki: “Ülkede her şey kadınlar için daha kötüye gidiyor. Biz birbirimize dokunmak zorundayız.”İlgili haberler
Çocuk istismarı yüzde 700 arttı

2016 yılı Çocuk İstismarı Raporunu açıkladı. Rakamlar Türkiye’deki tabloyu ortaya koyuyor: Son 10 yı...

EMEP: Bu utanç siyasi iktidarındır

Son 5 ayda, tek bir hastaneye 115 kız çocuğunun hamilelik nedeniyle başvurduğunun açığa çıkmasına il...

Ülke çocuklar için cehenneme döndü, hükümet çocuk...

“Artık yeter” demeyecek misin? Her gün bir yerden çocuk istismarı haberleri gelsin istemiyorsan, çoc...