taşeron

Dicle Üniversitesinde işten atılan işçilerden Dilek: Hep birlikte ‘Artık yeter’ demeliyiz!

Diyarbakır Dicle Üniversitesinde taşeron bir firma tarafından işletilen yemekhanede çalışan ve işten atılan 22 yemekhane işçisinden Dilek gasbedilen hakları karşısında birlikte mücadele çağrısı yaptı.

Ankara’nın bir çok ilçesinde kadınlar etkinliklerde buluştu

25 Kasım vesilesiyle Türkiye’nin her yerinde çeşitli etkinliklerde buluşan kadınlar sorunlarını ve en acil taleplerini konuşuyor.

Kadro aldatmacası mücadeleden başka yol olmadığını gösterdi

Kartal Belediyesi’nde sendikalaşma haklarını kazanan ve ‘gerçek bir kadro’ mücadelesi sürdüren taşeron işçilerin eşleri: Bu kölelik düzenine herkes karşı çıkmalı!

Kadınların 1 Mayısı: Talepler somut, özgüven artmış

Tanınmak, iradesiyle, emeğiyle, varlığıyla saygı görmek... Kendisini bütünün vazgeçilmez parçası hissetmek. Böylelikle çoğalmak... Kadınlar bunu istiyor.

Dosya: 1 Mayıs’a Giderken Kadınlar ve Çalışma Yaşamı

İşsizlik, kayıt dışılık, güvencesizlik, fazla çalışma, düşük ücret, ev işleri, çocuk bakımı... Kadının sırtına büyük bir yük olarak binen bu sorunlara karşı seslerini duyurma için kadınlar alanlarda.

Dosya: 1 Mayıs'a Giderken Kadınlar ve Çalışma Yaşamı (10)

Her 10 kadından 3’ü istihdamda. Ama onların payına da genellikle güvencesiz istihdam düşüyor. Türkiye’de milyonlarca kadın, güvencesiz istihdamın farklı biçimleriyle karşı karşıya!