nefret suçu

Adana Kadın Platformu: Katledilen translar isyanımızda yaşıyor

Adana Kadın Platformu, 20 Kasım Nefret Suçu Mağduru Transları Anma Günü için açıklama yaptı. Açıklamada "şiddet ve baskı gören trans+ arkadaşlarımız için çığlık atıyoruz." dendi.

Bir genci darbeden ve sosyal medyada yayımlayan Fırat Kaya gözaltına alındı

Aydın’da sosyal medya kullanıcı adı Fırat Delikanlı olan Fırat Kaya isimli şahsın bir eşcinsel genci ağır şekilde darbederek fotoğraflar yayımlaması büyük tepki topladı.

Trans kadın Gökçe Saygı’nın katili ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı

Antalya’da trans kadın Gökçe Saygı’yı, 22 yerinden bıçaklayarak öldüren Şahin Yalçın ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Mısırlı Feminist Sarah Hegazi yaşamına son verdi

Mısır’da bir konser esnasında gökkuşağı bayrağı kaldırdığı için tutuklanan, işkence gören ve cinsel saldırıya maruz kalan LGBTİ aktivisti ve insan hakları savunucusu Sarah Hegazi, yaşamına son verdi.

‘Sosyal ve ekonomik olarak ölüme mahkum edildim’

Komşuları tarafından saldırıya uğrayan, ölüm tehditleri alan ve evine giremeyen Trans kadın Ajda Ender hukuk mücadelesinden bir adım bile geri atmıyor. Ender, kadınların desteğini bekliyor.

Hande Buse Şeker davasında kapalılık kararı kaldırıldı

Polis Volkan H. tarafından öldürülen trans kadın Hande Buse Şeker davasının 4. duruşmasında davanın kapalı görülmesi kararı kaldırıldı. Dava eksik ifadelerin tamamlanması için 30 Mart’a ertelendi.

Failler cezasız kalıyor trans cinayetleri artıyor

Türkiye’de homo-transfobik saldırılar artarak devam ediyor. Saldırıları, homofobinin ve transfobinin beslendiği politikaları Kıvılcım Arat, Seyhan Arman ve Niler Albayrak ile konuştuk.

Saldırıya uğrayan Hatun Tuğluk’un cenazesi Dersim’de defnedildi

Ankara’da Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenazesine gerçekleştirilen saldırı sonrası cenaze bugün Dersim’de defnedildi.