Mezopotamya Kadın Gazeteciler Platformu

MKG'nin haziran raporu: 7 kadın gazeteci tutuklu

Mezopotamya Kadın Gazeteciler Derneği'nin Haziran ayı raporuna göre; 22 gazeteci hakkında 17 dava devam ederken, 1 gazeteciye 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

MKG'den Mayıs raporu: 24 gazeteci yargılandı

Mezopotamya Kadın Gazeteciler Derneği'nin Mayıs ayı raporuna göre; 24 gazeteci hakkında 17 dava devam ederken, 1 Mayıs itibariyle 8 gazeteci tutuklu.

Kadın Zamanı Derneği: Gözaltılarla kadın hakları çalışmaları kriminalize edilmek isteniyor

Gözaltılarla kadınların yürüttüğü çalışmaların kriminalize edilmek istendiğini belirten Kadın Zamanı Derneği avukatı Esra Biber, mücadelelerinden asla vazgeçmeyeceklerini söyledi.

MKGP 2022 kadın gazeteciler raporu: 18 kadın gazeteci tutuklu

MKGP, kadın gazetecilere yönelik bir yıllık hak ihlalleri raporunda, 18 kadın gazetecinin tutuklu olduğunu, 15 kadın gazeteciye de toplamda 23 yıl 133 ay 32 gün hapis cezası verildiğini açıkladı.

9 Gazeteci için adalet eylemi: Özgür basın baş eğmez!

Tutuklanan 9 gazeteci için Mezopotamya Kadın Gazeteciler Platformu ve Dicle Fırat Gazeteciler Derneği Şişhane Meydanı’nda açıklama yaptı

MKGP tutuklanan gazeteciler için açıklama yaptı: Kalemimiz yere düşmeyecek

Mezopotamya Kadın Gazeteciler Platformu MA ve JINNEWS çalışanı 9 gazetecinin tutuklanması kararı sonrası açıklama yaptı.

MKGP: ‘Kadın Gazetecilere Özgürlük’

Mezopotamya Kadın Gazeteciler Platformu, tutuklu ve tutuksuz yargılanan kadın gazetecilerle dayanışmak için ‘Kadın Gazetecilere Özgürlük’ diyerek kampanya başlattı.

Mezopotamya Kadın Gazeteciler Platformu: Zeynep Durgut’u serbest bırakın

Mezopotamya Kadın Gazeteciler Platformu, MA muhabiri Zeynep Durgut’un gözaltına alınmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. MKGP baskı ve gözaltılarla gazetecileri durdurmayacağını ifade etti.

Mezopotamya Kadın Gazeteciler Platformu: 12 kadın gazeteci 17 yıl hapis cezası aldı

Mezopotamya Kadın Gazeteciler Platformu 2021 raporu: Cezaevinde 6 kadın gazeteci bulunuyor. 13 kadın gazeteci hakkında dava açıldı, 12 gazeteciye de 17 yıl hapis cezası verildi.

Kadın gazetecilerden baskıya ve sansüre karşı mücadeleyi büyütme çağrısı

Mezopotamya Kadın Gazeteciler Platformu, 24 Temmuz Gazetecilik ve Basın Bayramı’na ilişkin ‘24 Temmuz bizler için bayram değil, her gün gibi mücadele günüdür’ dedi.

Kadın gazeteciler gözaltında, kadınlar dayanışmada

Ankara Kadın Platformu ve Mezopotamya Kadın Gazeteciler Platformu ev baskınlarıyla gözaltına alınan kadın gazeteciler için ‘Gazeteciliklerine tanığız, tüm gazeteciler için özgürlük istiyoruz’ dedi.

Kadınların sesi OHAL’de de herhalde de susmayacak!

159 gazetecinin tutuklu olduğu 15 Temmuz darbesinin 1. yıldönümünde açıklama yapan Mezopotamya Kadın gazeteciler Platformu, kadınların sesinin hiç susmayacağını söyledi.

Kadınlardan bir dayanışma ağı daha: Mezopotamya Kadın Gazeteciler Platformu

Kadın gazetecilerin yaşadığı sorunlara çözüm üretmek için Mezopotamya Kadın Gazeteciler Platformu kuruldu. Platform’dan kadınlar Ekmek ve Gül’e konuştu.