meme kanseri

GÜNÜN BİLGİSİ: Her 8 kadından biri meme kanseri olabilir!

Meme kanseri kadınlarda ortaya çıkan kanserler arasında birinci sırada. Yapılan istatistiklere göre her 8 kadından birinin meme kanseri olacağı öngörülüyor.

GÜNÜN İCADI: Bu sutyen meme kanserinde kitle teşhis ediyor

Meme kanserine karşı anne-kız meme kanserinde erken teşhise imkan sağlayan akıllı telefon uygulaması entegreli "akıllı sütyen" icat etti.

İnönü Üniversitesinde meme kanseri dalında birinci seçilen görsel neyi gösteriyor?

Kadınların yaşadıkları hastalıkları ‘eksik’ olarak nitelendirilen ve ‘eksik kalmayın’ çağrısı ile yarışmaya giren ve ödül alan bu afiş, zihniyetteki eksikliklerini nasıl kapatacak?

GÜNÜN FARKINDALIĞI: Yayımladığı video ile meme kanserine dikkat çekti

ABD’li tenisçi Serena Williams, meme kanserine dikkat çekmek amacıyla sosyal medya hesabından bir video paylaştı. Serena videoda, “I Touch Myself” (Kendime dokunurum) şarkısını seslendirdi.

GÜNÜN FARKINDALIĞI: Meme memedir, meme sağlığı önemlidir

Meme kelimesinin hâlâ tabu olduğunu söyleyen Yrd. Doç. Dr. Taner Kıvılcım bazı hastaların zaman zaman göğüs hastalıkları uzmanına gittiğini anlatıyor. Ne derseniz deyin aman memenizi ihmal etmeyin.

Pedallar meme kanserine farkındalık için çevrildi

Ankara’da Kurtuluş Parkında toplanan Metastik Meme Kanseri Derneği (Metamozom) ve Pedallayan Kadınlar, pedallarını meme kanseri ve kadın sağlığına farkındalık için çevirdiler.

İlaç yok, kadınlar ölümle burun buruna

Kanserli hastaların 5 yıl boyunca kullanması gereken fakat piyasada bulunmayan Tamoxifen ilacı ile ilgili CHP Milletvekili Tur Yıldız Biçer: Bakanlık ilaç getirmiyor kadınlar kanserden ölüyor.

GÜNÜN DAYANIŞMASI: Meme kanseri ilacı arıyorsanız bu gruba bakın

Meme kanseri ilaçları devlet ile üretici firma arasında yaşanan eksikliklerin giderilememesi nedeniyle piyasada bir süredir zor bulunuyor.

Sömürüye karşı mutlak bir direnme hikayesi: Yüzleşme

“Bu film illa başkalarına umut vermek için ya da illa güçlü hikâyeleri yan yana getirmek misyonu içinde değil. Meselenin kendi gerçekliği var.”

Meme kanseri kabusumuz olmasın!

Dünyada kadınlar arasında yüzde 30’luk oranla en sık görülen kanser türü olan meme kanserini alt etmek erken teşhis ve tedaviyle mümkün! Yeter ki risk faktörlerimizin farkında olalım.

‘Meme’ demeden farkındalık mı olurmuş?

Sosyal medyada ‘elma, dolma yemedim aman tatile de gitmedim...’ gibi şeylerle karşılaşıyorsanız çok ‘gizli’ bir oyunla karşı karşıyasınız demektir. Hemen buna ‘dur’ deyin. Farkındalık öyle olmaz!