meme kanseri

Ceplerimizi boşaltmadan tedavi olmak mümkün mü?

'Sağlık kadar sağlık için verdiğim ücret(ler) de stresi tetikliyor.'

2022’de mamografi çektiren, smear yaptıran kadınların oranı düştü

TÜİK, 2022’ye dair Kadın Sağlığı ile İlgili Göstergeleri açıkladı. Kadınlar meme kanserine dair kendi kendine muayeneyi artırırken, mamografi ve smear yaptıran oranı azaldı.

Bütçede en son halk sağlığına bakılıyor: HPV aşısı ücretsiz olmalı

Kadınlarda rahim ağzı kanserini önleyen ve ücretsiz olacağı sözü verilen HPV aşısında yine adım yok. Sağlıkçılar, sağlık bütçesinin insan sağlığını öncelemediğine dikkat çekiyor.

Meme kanseri riskini genetik testlerle anlamak mümkün

Genetik ve Farmakoloji Uzmanı Dr. Gülay Özgön, meme kanserinde genetik testlerin hastalık tanısında olduğu kadar tedavide de önemli bir rol oynadığını söyledi.

Meme kanserine dikkat!

Türkiye’de gittikçe artan ve pandemide risk faktörleri daha da büyüyen meme kanserinde erken tanı en önemli nokta!

Dr. Hülya Odabaşoğlu Kaya: Her sekiz kadından biri meme kanseri

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği, Meme Kanseri Farkındalık Ayında Op. Dr. Hülya Odabaşoğlu Kaya ile meme kanserini, risk faktörlerini, erken tanı için alınması gereken önlemleri konuştu.

GÜNÜN DİKKATİ: Her yıl 18 bin kadına meme kanseri teşhisi konuyor

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı verilere göre Türkiye’de her yıl 18 bin kadına meme kanseri teşhisi konuyor.

GÜNÜN BİLGİSİ: Her 8 kadından biri meme kanseri olabilir!

Meme kanseri kadınlarda ortaya çıkan kanserler arasında birinci sırada. Yapılan istatistiklere göre her 8 kadından birinin meme kanseri olacağı öngörülüyor.

GÜNÜN İCADI: Bu sutyen meme kanserinde kitle teşhis ediyor

Meme kanserine karşı anne-kız meme kanserinde erken teşhise imkan sağlayan akıllı telefon uygulaması entegreli "akıllı sütyen" icat etti.

İnönü Üniversitesinde meme kanseri dalında birinci seçilen görsel neyi gösteriyor?

Kadınların yaşadıkları hastalıkları ‘eksik’ olarak nitelendirilen ve ‘eksik kalmayın’ çağrısı ile yarışmaya giren ve ödül alan bu afiş, zihniyetteki eksikliklerini nasıl kapatacak?

GÜNÜN FARKINDALIĞI: Yayımladığı video ile meme kanserine dikkat çekti

ABD’li tenisçi Serena Williams, meme kanserine dikkat çekmek amacıyla sosyal medya hesabından bir video paylaştı. Serena videoda, “I Touch Myself” (Kendime dokunurum) şarkısını seslendirdi.

GÜNÜN FARKINDALIĞI: Meme memedir, meme sağlığı önemlidir

Meme kelimesinin hâlâ tabu olduğunu söyleyen Yrd. Doç. Dr. Taner Kıvılcım bazı hastaların zaman zaman göğüs hastalıkları uzmanına gittiğini anlatıyor. Ne derseniz deyin aman memenizi ihmal etmeyin.

Pedallar meme kanserine farkındalık için çevrildi

Ankara’da Kurtuluş Parkında toplanan Metastik Meme Kanseri Derneği (Metamozom) ve Pedallayan Kadınlar, pedallarını meme kanseri ve kadın sağlığına farkındalık için çevirdiler.

İlaç yok, kadınlar ölümle burun buruna

Kanserli hastaların 5 yıl boyunca kullanması gereken fakat piyasada bulunmayan Tamoxifen ilacı ile ilgili CHP Milletvekili Tur Yıldız Biçer: Bakanlık ilaç getirmiyor kadınlar kanserden ölüyor.

GÜNÜN DAYANIŞMASI: Meme kanseri ilacı arıyorsanız bu gruba bakın

Meme kanseri ilaçları devlet ile üretici firma arasında yaşanan eksikliklerin giderilememesi nedeniyle piyasada bir süredir zor bulunuyor.

Sömürüye karşı mutlak bir direnme hikayesi: Yüzleşme

“Bu film illa başkalarına umut vermek için ya da illa güçlü hikâyeleri yan yana getirmek misyonu içinde değil. Meselenin kendi gerçekliği var.”

Meme kanseri kabusumuz olmasın!

Dünyada kadınlar arasında yüzde 30’luk oranla en sık görülen kanser türü olan meme kanserini alt etmek erken teşhis ve tedaviyle mümkün! Yeter ki risk faktörlerimizin farkında olalım.

‘Meme’ demeden farkındalık mı olurmuş?

Sosyal medyada ‘elma, dolma yemedim aman tatile de gitmedim...’ gibi şeylerle karşılaşıyorsanız çok ‘gizli’ bir oyunla karşı karşıyasınız demektir. Hemen buna ‘dur’ deyin. Farkındalık öyle olmaz!