kadına şiddetle mücadele

Konya’da bir kadın katledildi, kayseri’de bir kadın şiddetten kaçarken balkondan düştü

Konya’da Nuriye Ünver, evli olduğu erkek tarafından katledildi. Kayseri’de ise bir kadın evli olduğu erkek tarafından şiddete maruz bırakıldı, şiddetten kaçarken balkondan düştü.

Filiz Yıldırım saatlerce şiddete maruz kaldığı olayda sanık olarak yargılanıyor

Filiz Yıldırım'ı saatlerce darbeden İ.K. iki buçuk yıldır yargı eliyle yargıdan kaçırılıyor; Ankara Tabip Odası Kadın Komisyonu 'Meslektaşımızın yanındayız' diyerek tüm kadınları dayanışmaya çağırıyor

Elazığ’da yaşanan kadın cinayetlerine EMEP ve CHP tepki gösterdi

Elazığ’da son haftalarda yaşanan iki kadın cinayeti dolayısıyla açıklama yapan EMEP ve CHP, pandemi sürecinde kadına yönelik artan şiddete dikkat çekti ve mücadele vurgusu yaptı.

Boşanmak istediği eşi ve ailesi tarafından kaçırıldı, işkence gördü

Boşanmak istediği eşi ve ailesi tarafından kaçırılan C.Y. saatlerce işkence gördü. Eşi E.Y. ve bir kişi daha tutuklandı. Ancak şüphelilerden S.Y, A.Y. ve D.Y. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Hakimden şiddet gören kadına: Birbirinizi affedin, çocuklarınız için iyi geçinin

Dersim’de bir hakim eşinden şiddet gören kadına eşini affetmesi için ‘nasihatte’ bulundu. Ayrıca yatak odasında kamera bulunmamasını gerekçe gösterip sanığa indirim uyguladı.

Ayşe Tuba Arslan’ın adı halk merkezine verildi

Odunpazarı Belediyesi, Eskişehir’de boşandığı erkek tarafından öldürülen Ayşe Tuba Arslan’ın adını Yenidoğan Mahallesi’nde yapım çalışmaları süren Halk Merkezine verdi.

Zeliha’ya ses verin!

Boşandığı erkek tarafından defalarca şikayetçi olmasına rağmen hala şiddet gören ve tehdit edilen Zeliha Erdemir’in avukatları: ‘Dosya açılması için bir kadının öldürülmesi lazım?’

Zaten senden beklentim o kadar yüksek değildi Diyanet!

Bizim görüşememe nedeni telefon değil be Diyanet geçinemiyoruz! Mutfağa üç beş şey alsak kira kalıyor, doğalgaz zammının altından mesai olmadan kalkamıyoruz... ‘Kutsal aile’ WhatsApp’tan devam ediyor.

Eskişehirli kadınlar: Yaşamak ve yaşatmak için sessiz kalmayacağız

Eskişehir'de kadınlar, 6 ay önce boşandığı Yalçın Özalpay'ın satırlı saldırısında ağır yaralanan ve hastanede yaşam savaşı veren Ayşe Tuğba Arslan için eylem yaptı: Diren Ayşe!

GÜNÜN ÇAĞRISI: Urfalı kadınlar kadın cinayetlerine karşı sokağa çıkıyor

Urfa İl Kadın Platformu, artan kadın cinayetlerine ve çocuk istismarına karşı kadınları yaşamlarına sahip çıkmak için 14 Eylül Cumartesi günü sokağa, ses çıkarmaya çağırıyor.

Diyarbakır, Van ve Mardin Belediyelerinde kadın çalışmaları rafa kalktı

Kayyum atanan belediyelerde kadınlara yönelik baskılar arttı, Mardin Kadın Daire Başkanlığından alınan kadın sorumlunun yerine bir erkek atandı, 19 kadın işçi de işten atılmakla tehdit edildi.

‘İstanbul Sözleşmesi’ne karşı çıkılıyor, kadına şiddet artıyor’

‘Aile birliğini bozduğunu’, ‘boşanmaları artırdığı’ gibi temelsiz iddialarla İstanbul Sözleşmesinin hedefe alınmasını değerlendiren Sosyolog Tuba Demirci, Sözleşmenin önemine dikkat çekti.

İspanya’da kadınlar şiddet yasasının iptaline karşı eylem yaptı

İspanya’da aşırı sağcı Vox Partisinin kadına yönelik şiddetle mücadele yasasının iptaline ilişkin girişimlerine karşı çıkan kadınlar, ‘Eşitlikte bir adım bile geriye gidilemez’ diyerek eylem yaptı.

Binlerce ‘Tamam’ da biz kadınlardan

‘Denizli’de dün gece sokak ortasında bir çocuk çığlığı yükseldi, ‘Yardım edin’! Çığlık yükseldikçe içimiz ürperdi. Sokak sustu, çocuk haykırdı. Zifiri karanlıkta bir kişi koştu çocuğun peşinden.’