iş cinayeti

Hendek iş cinayeti davası | 'Resmen organize suç örgütü bu! Lanet olsun bu düzene'

Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nda 7 kişinin hayatını kaybettiği, 128 kişinin de yaralandığı patlamaya ilişkin davada 2 sanığın tutukluluğunun devamına, 2 sanığın ise tahliyesine karar verildi.

GÜNÜN FERYADI: Somalı annenin bu isyanını unutmayalım

13 Mayıs 2014'te Soma'da yaşanan maden katliamının ardından bir anne böyle isyan etmişti. Soma için sormaya devam ediyoruz "Nerdeler!" Sorumlular nerede, katiller nerede, adalet nerede!

Büyük Coşkunlar iş cinayeti davasında 5 tutuklu sanıktan biri tahliye edildi

Sakarya Hendek’te 7 işçinin hayatını kaybettiği, 128 kişinin yaralandığı Büyük Coşkunlar havai fişek fabrikası patlaması davasında mahkeme İş Güvenliği Uzmanı Aslı Bozkurt’un tahliyesine karar verdi.

Avukat Gülşen Uzuner: Büyük Coşkunlar’da patlamanın her an olabileceği ortaya konuldu

Büyük Coşkunlar iş cinayeti davası avukatlarından Gülşen Uzuner; ‘Sanıklar, Bizim hatamız değil, savunusu yaptı ancak işçilerin anlatımları patlamanın her an olabileceğini ortaya koydu.’ dedi.

Büyük Coşkunlar iş cinayeti davasında karar yarın verilecek

Büyük Coşkunlar havai fişek fabrikası patlamasına ilişkin iş cinayeti davasının ikinci duruşmasının 4. gününe sanık beyanları ile başlandı.

Büyük Coşkunlar iş cinayeti davasının 2. duruşmasında 3. gün sona erdi

Büyük Coşkunlar havai fişek fabrikası patlamasına ilişkin iş cinayeti davasının ikinci duruşmasına üçüncü gününde devam ediliyor.

İşçi kadınlar Hendek’te yaşanan iş cinayeti bir daha yaşanmasın istiyor

Hendek iş cinayeti davasında kadın işçiler anlatıyor...

Kadın işçilerin haykırdığı gibi: Sakarya’ya adalet gelecek

Suçluların hak ettikleri cezayı almalarını, bu cinayetlerin bir daha yaşanmamasını sağlamak, ‘Buraya adalet gelecek’ haykırışlarına karşılık vermekle, gerçek adalet için mücadele etmekle olanaklı.

Büyük Coşkunlar iş cinayeti davası: Sağ kurutulan işçi savcılık ifadesini değiştirdi

Sakarya’nın Hendek ilçesinde, 7 işçinin hayatını kaybettiği, 128 kişinin yaralandığı havai fişek fabrikası patlamasına ilişkin açılan davaya Sakarya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde devam ediliyor.

Büyük Coşkunlar fabrikası davasında işçilerin gözden çıkarıldığı itiraf edildi

Sakarya Hendek'te 7 işçinin hayatını kaybettiği, 128 kişinin yaralandığı Büyük Coşkunlar havai fişek fabrikası patlaması davasının ikinci duruşması görülüyor.

Hendek davası | İşçi kadınlar ‘Haline şükret’ diyen patrona karşı adalet istiyor!

Hendek Davası bugün. Coşkunlar havai fişek fabrikasında çalışan ve patlama sırasında çalışan kadın işçiler yaşadıkları süreci, adalet mücadelelerini ve şimdiki yaşamlarını anlatıyor.

Tekstil işçisi Ayşe: 15 yıllık işçiysen mutlaka bir iş cinayeti tanıklığın vardır

Denizli’de 2020 yılında en az 61 işçi iş cinayetinde yaşamını yitirdi. Bunlardan biri Ayşe’nin iş arkadaşının eşi. Ayşe’nin tanıklığı,Denizli’deki 61 iş cinayetinden sadece birinin hikayesi...

İş cinayetinde eşini kaybeden Hulkiye Karadaş hukuk mücadelesi veriyor

Kent Beton’da şoför olarak çalışan Ahmet Karadaş’ın iş cinayetinde yaşamını yitirmesinin ardından hukuk mücadelesi başlatan eşi Hulkiye Karadaş, ‘Çocuklarım için hakkımı arayacağım’ diyor.

Aliağa’da ölen işçilerin aileleri adaleti birlikte arıyor

HABAŞ’ta yaşanan iş cinayetlerinde yaşamını yitiren işçilerin aileleri, ‘Bu ölümlerin ardındaki ihmallerin araştırılmasını, sorumluların ceza almasını ve yeni ölümlerin önlenmesini istiyoruz’ diyor.

Uşak’ta bir tekstil işçisi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Uşak’ta iplik fabrikasında çalışan bir kadın işçinin koronavirüsten hayatını kaybettiği iddia edildi.

Ocak ayında 12’si kadın 112 işçi yaşamını yitirdi

Ocak ayı iş cinayetleri raporuna göre; 3’ü çocuk, 12’si kadın en az 112 işçi, iş cinayetlerinde yaşamını yitirdi.

Abisini iş cinayetinde kaybeden Melek: ‘Bu ülkede adalet olmadığını anladım’

‘İnsan başına gelince daha iyi anlıyormuş, yargının ne kadar kötü olduğunu. Petkim koca bir firma olabilir, elleri her yere uzanıyor olabilir ama pes etmeyeceğim. Biz sustukça onlar güçleniyor.’

Hayatınız kimsenin insafına kalmasın

Geçirdiği iş kazası sonucu yaşamı altüst olan ve eşi iş kazasında can veren iki kadın anlatıyor: ‘Yaşadıklarımızın sebebi olan patrona güvenmek yerine en baştan hakkımı aramalıymışım.’

İSİG: Kadın iş cinayetleri en fazla tarım ve sağlık iş kollarında yaşanıyor

İSİG’in iş cinayetleri raporuna göre kadın iş cinayetlerinin en fazla tarım ve sağlık iş kollarında yaşandığına dikkat çekildi.

Şimdi bir daha düşünün; Melek’i yalnız bırakacak mıyız?

Gazeteci bir kadından dinleyin iş cinayetlerinin arka planını, bir işçinin ölümünü haberleştirmenin hiçbir ‘habercilik etiğine’ sığamayacak büyük acısını...