ILO 190

ILO: Çalışma yaşamında her beş kişiden biri şiddet ve tacize uğruyor

ILO: Dünya genelinde çalışan kadınlar ve erkeklerin yüzde 17,9’u psikolojik şiddet ve tacize, yüzde 8,5’i fiziksel şiddet ve tacize uğruyor.

DİSK: ILO 190 imzalansın!

DİSK, ILO 190 Sayılı Şiddet ve Taciz Sözleşmesinin onaylanması için bakanlık ve siyasi partiler ile görüşecek.

Gazeteci Zeynep Irmak Öcal ‘Yeni anne oldun sahada çalışamazsın’ denilerek işten atıldı

Anne olduğu gerekçe gösterilerek işten atılan Gazeteci Zeynep Irmak Öcal, Evrensel’e konuştu: Erkeklere taş çıkartacak kadar çalışıyoruz ama görünmüyor. Onlar baba oldukları için işten çıkarılmıyor!

ILO190 No’lu sözleşme TGS’li işyerlerinde

Türkiye Gazeteciler Sendikası örgütlü olduğu işyerlerinde, ILO 190 No’lu sözleşme ve bununla birlikte 206 sayılı tavsiye kararına ilişkin ek protokol yaptı.

Kemalpaşa Beledisinde TİS’e ILO 190 maddesi eklendi

Kemalpaşa Belediyesi ile Genel-İş Sendikası arasında imzalanan toplu sözleşmede ILO 190 Sayılı ‘İş Yaşamında Şiddet ve Tacizin Ortadan Kaldırılması Sözleşmesi’ de imza altına alındı.

ILO 190 ve kadın gazeteciler

ILO 190’ın kadın gazeteciler için önemini, kadın gazetecilerin işyerlerinde maruz kaldığı şiddeti, TGS İstanbul Şube Başkanı Banu Tuna ile konuştuk.

HDP Milletvekili Oya Ersoy Çalışama Bakanlığına ILO 190’ı sordu

HDP Milletvekili Oya Ersoy Çalışma Bakanlığına verdiği önerge ile ‘Çalışma Yaşamında Şiddet ve Tacizin Ortadan Kaldırılmasına yönelik bakanlık işyerlerinde nasıl bir düzenleme yapıyor?’ diye sordu.

TGS Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde çağrı yaptı: ILO 190’ı tanıyın

Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde ‘ILO 190’ı tanıyın’ çağrısıyla imza kampanyası başlattı.

DİSK Kadın Komisyonu: ILO 190 onaylansın!

DİSK Kadın Komisyonu, ILO 190 Sayılı Sözleşmenin Türkiye tarafından onaylanması için basın açıklaması yaparak kampanya başlattığını duyurdu.

İş yaşamında şiddet ve tacize karşı ILO 190 imzalansın

ILO 190 kadın işçilere ne sağlıyor, işveren ve hükümetlere nasıl sorumluluklar yüklüyor? Sözleşmenin hazırlık sürecinde yer alan Prof.Dr. Kadriye Bakırcı ile sözleşmenin önemini ve kapsamını konuştuk.

HDP’li Kemalbay Çalışma Bakanı’na ILO 190 sayılı Sözleşmesi’yi sordu

HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay, Çalışma Bakanı’na “Çalışma Yaşamında Şiddet ve Tacizin Ortadan Kaldırılmasına İlişkin ILO’nun 190 Sayılı Sözleşmesi’ni sordu.

ILO 190: İş yerinde şiddete karşı bir dayanak

ILO 190 iş yerinde şiddet ve taciz konusunda yazılmış en kapsamlı metin. Biliyoruz ki işyerlerinde dayanışma, birlik ve örgütlülük kurulmadan tacizcilere ve tacize karşı en ufak bir adım bile atılmaz.