güvenceli iş

İzmir Meslek Fabrikası emekçileri: 'Taşeron sistemine karşıyız, daimi iş istiyoruz'

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikasında çalışan ve taşeron şirketin sözleşmesinin süresinin dolması üzerine işsiz kalan eğitmenler ve emekçilerle yaşadıkları sorunları ve taleplerini konuştuk.

EMEP’li kadınlar, İzmir Meslek Fabrikası işçilerini ziyaret etti

Emek Partili kadınlar, direnişte olan İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası emekçilerini ziyaret etti.

Meslek Fabrikası eğitmen ve emekçilerinin direnişi sürüyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası emekçileri eski belediye binası önündeki direnişlerinin 2. gününde taleplerini yineledi.

İzmir Meslek Fabrikasında işsiz kalan 28 öğretmen daimi iş istiyor

İzmir Meslek Fabrikasında çalışan ve taşeron şirketin sözleşmesinin dolması üzerine işsiz kalan 28 öğretmen eylem yaparak daimi iş taleplerini duyurdu.

Taşerona karşı kadın işçiler sokakta!

İzmir’de işçiler kadro talebiyle sokağa çıktı. Kadın işçiler, tüm işçilere güvenceli iş talebiyle alanlara çıkma çağrısı yaptı.

İşsizliğin sorumlusu kadınlar ve gençler değil, sizsiniz...

‘Aklınıza niye işsizlik çift hanede sorusu gelebilir. 9.2 milyon yeni istihdama rağmen kadın ve gençlerin katılımıyla işsizlik yüksek oluyor’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a açık mektubumuzdur.

Çocukların eğitimi, eğitimcilerin iş güvencesi neden sağlanmıyor?

‘Çiğli’de okul servisinde unutulduğu için ölen Alperen, üzerine lavabo düşerek ölen Efe’den hiç mi ders alınmıyor?’ diye soran anaokulu öğretmenine hangi sorumlu, ne cevap verebilir!

Tarım işçisi kadınlar referandumdan çok sigortalı iş istiyor

Yazın ortasında, güneş tepende çalışmak kolay mıdır dersiniz. Değildir elbet. Ama geçinebilmek için ter döker tarlalarda tarım işçisi kadınlar. Üç kuruşa durmadan çalışır...