gazeteci kadınlar

MKG İstanbul’dan seslendi: Gözaltı ve tutuklamalarla yıldıramazsınız!

Mezopotamya Kadın Gazeteciler Derneği, Dicle Müftüoğlu ve Nadiye Gürbüz'ün duruşmaları için İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi'nde basın toplantısı gerçekleştirdi.

Meslektaşlarıyla dayanışmak isteyen 6 kadın gazeteci hakim karşısına çıktı

Meslektaşlarına destek eylemi gerekçesiyle yargılanan gazeteciler duruşmada 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde yargılanıyor olmalarına dikkat çekti, gözaltında maruz kaldıkları şiddeti anlattı.

MKGP tutuklanan gazeteciler için açıklama yaptı: Kalemimiz yere düşmeyecek

Mezopotamya Kadın Gazeteciler Platformu MA ve JINNEWS çalışanı 9 gazetecinin tutuklanması kararı sonrası açıklama yaptı.

Gazeteci Zeynep Irmak Öcal ‘Yeni anne oldun sahada çalışamazsın’ denilerek işten atıldı

Anne olduğu gerekçe gösterilerek işten atılan Gazeteci Zeynep Irmak Öcal, Evrensel’e konuştu: Erkeklere taş çıkartacak kadar çalışıyoruz ama görünmüyor. Onlar baba oldukları için işten çıkarılmıyor!

Mezopotamya Kadın Gazeteciler Platformu: Zeynep Durgut’u serbest bırakın

Mezopotamya Kadın Gazeteciler Platformu, MA muhabiri Zeynep Durgut’un gözaltına alınmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. MKGP baskı ve gözaltılarla gazetecileri durdurmayacağını ifade etti.

CFWIJ polis tarafından engellenen Evrensel muhabiri Eylem Nazlıer’e destek açıklaması yaptı

İstanbul’daki barış mitinginde polis müdahalesine maruz kalan Evrensel muhabiri Eylem Nazlıer’e CFWIJ’den destek açıklaması geldi: Güvenlik güçlerinin gazetecilere uyguladığı şiddeti kınıyoruz.

Kadın gazetecilere yönelik en çok şiddet Türkiye, Gürcistan ve Belarus'ta gerçekleşti

Temmuz ayında; 61 kadın gazeteci şiddete, tehdide veya tacize maruz kaldı. En çok vaka kaydedilen üç ülke Türkiye, Gürcistan ve Belarus oldu.

Hintli kadın gazeteci hamileliği gerekçe gösterilerek istifaya zorlandı

Ranjita Rabha, hamile olduğu için verimli olamayacağı gerekçesiyle işten çıkarılmaya zorlandı.

ABD’de eylemlerde Gazeteci Linda Tirado polis tarafından gözünden vuruldu

ABD’de George Floyd’un polis tarafından öldürülmesinin ardından başlayan eylemde Gazeteci Linda Tirado polis tarafından atılan plastik mermi ile gözünden vuruldu.

İşçi #Kadınlar1Mayısa doğru neler yaşıyor?

İşçi #Kadınlar1Mayısa doğru neler mi yaşıyor? Türkiye'nin farklı kentlerinden, farklı iş kollarından görüştüğümüz kadınlar dosyamızda anlatıyor…