Eskişehir

Eskişehirli veliler: Okullardaki önlemler yetersiz

Okullardaki pandemi önlemlerini, okul malzemelerine gelen zamları ve uzaktan eğitim sürecinde yaşanan zorlukları Eskişehirli velilerle konuştuk.

İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararı hakkında Eskişehirli kadınlar ne düşünüyor?

Eskişehirli kadınlar İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararı hakkındaki düşüncelerini ifade ediyor ve kadınlar için şiddetsiz bir yaşamın nasıl mümkün olabileceği sorusunu yanıtlıyor.

Ayşe Tuba Arslan davasında savcı ‘canavarca his yok’ dedi, tahrik indirimi istedi

23 kez suç duyurusunda bulunmasına rağmen Yalçın Özalpay’ın satırlı saldırısı sonucu katledilen Ayşe Tuba Arslan davasında İstinaf savcısı ‘canavarca hisle öldürme yok’ dedi, tahrik indirimi istedi.

Arçelik işçisi kadınlar: Ne biz görülüyoruz, ne sözümüz duyuluyor!

Arçelik işçisi kadınlar, fabrikada kadın işçi olmanın zorluklarını anlatıyor. Ağırlıkla kadın işçilerin çalıştığı fabrikada iş kıyafetleri bile erkeklere göre tasarlanmış.

Ayşe Tuba Arslan davasında korumayanları korudular!

23 kez suç duyurusuna rağmen Ayşe Tuba’yı koruyamayan devlet; hakimini, polisini, ŞÖMİN uzmanını korumaya aldı, yapılan suç duyuruları kapatıldı.

Kadın Üniversitelerine tepki: Duvarlara değil, parasız, bilimsel, demokratik eğitime ihtiyacımız var!

Eskişehir’de ‘Kadın Üniversiteleri’ projesine tepki: ‘Biz kadınların toplumsal hayatta yer alabilmemiz için bu tür duvarlara ihtiyacımız yok. Parasız, bilimsel, demokratik eğitime ihtiyacımız var’.

Eşini bıçaklayarak öldüren Hicazi Sülükoğlu tutuklandı

Eskişehir Sivrihisar’da tartıştığı eşi Aynur Sülükoğlu’nu 12 yerinden bıçaklayarak öldüren Hicazi Sülükoğlu tutuklandı.

Tepebaşı Belediyesi işçileri: ‘İstanbul Sözleşmesine sahip çıkacağız’

DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası Eskişehir Şubesi üyeleri örgütlü oldukları Tepebaşı Belediyesinde İstanbul Sözleşmesi’ne sahip çıkacağız diyerek açıklama yaptılar.

Eskişehir’de kadın zinciri: 'İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz'

Eskişehir'de kadınlar, Eskişehir Demokratik Kadın Platformunun çağrısı ile İsmet İnönü Caddesi'de bir araya geldi. 'İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz' diyen kadınlar, kadın zinciri oluşturdu.

Ayşe Tuba Arslan'ın katiline indirimsiz ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası

Eskişehir'de boşandığı Ayşe Tuba Arslan'ı öldüren Yalçın Özalpay'a ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası verildi.

Ayşe Tuba Arslan davası görüldü | Savcı haksız tahrik indirimi uygulanmamasını istedi

Eskişehir’de kendisinden ayrılan Ayşe Tuba Arslan’ı satırla katleden Yalçın Özalpay yargılandığı dava görüldü. Savcı sanık hakkında haksız tahrik indirimi uygulanmamasını istedi.

Eskişehir Eğitim Sen, istismar zanlılarının serbest bırakılmasına tepki gösterdi

Eskişehir Eğitim Sen Şube Kadın Sekreteri Özge Akgül Ayaz, 14 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunan Ö.A. adlı kadın ve sevgilisi H.H.K’nin serbest bırakılmasına tepki gösterdi.

Eskişehir’de KESK’li kadınlardan istismarcıların affına tepki

Eskişehir’de infaz indirimi düzenlemesinde yer alan cinsel suçaların indirimine KESK’li kadınlar tepki gösterdi.

Ayşe Tuba Arslan davası || Kadınlar girmesin diye adliyenin kapısını kilitlediler

23 şikayeti görmezden gelinen ve sokak ortasında öldürülen Ayşe Tuba Arslan davası görülüyor. Kadınların davayı takip etmesine izin vermeyen savcının talimatıyla adliyenin kapıları kilitlendi.

Ayşe Tuba Arslan’ın adı halk merkezine verildi

Odunpazarı Belediyesi, Eskişehir’de boşandığı erkek tarafından öldürülen Ayşe Tuba Arslan’ın adını Yenidoğan Mahallesi’nde yapım çalışmaları süren Halk Merkezine verdi.

22 merkezde 600 kadınla ‘haklarımız var’ dedik: Şimdi yeni yol arkadaşlarımız var

Eskişehir’de KESK, DİSK, TTB ve TMMOB’lu arkadaşlarla kasım ayı boyunca, 22 halk merkezi ve belde evinde yaklaşık 600 kadınla buluştuk. Kadınlar üretmek ve öğrenmek için bir araya gelmişti.

Eskişehirli kadınlar, öldürülen Ayşe Tuba için eylem yaptı

Eskişehir’de 23 kez suç duyurusunda bulunmasına rağmen katledilen Ayşe Tuba Arslan için kadınlar Tuba’yı koruyamayan adliyenin önünde eylem yaptı.

Bakanlığın kadına şiddette uzlaştırma talimatı ortaya çıktı

Adalet Bakanının “Kadına karşı şiddete toleransımız olamaz” dediği gün Bakanlığın Eskişehir’deki bir başka kadına yönelik şiddet dosyasına gönderdiği yazıda ‘uzlaştırma’ talimatı verdiği ortaya çıktı.

Ayşe Tuba Arslan’ı ölüme götüren ihmaller bitmiyor: Katili ile uzlaşmaya zorlanmış

Ayşe Tuba Arslan’ın dosyalarının uzlaştırma bürosuna taşındığını belirten CHP Milletvekili Çakırözer, ‘Bir kadın 23 kez suç duyurusunda bulunduğu saldırgan ile uzlaştırmaya zorlanır mı?’ dedi.

23 kez suç duyurusunda bulundu, ölmesini beklediler!

Öldürülen Ayşe Tuğba Arslan’ın 23 kez suç duyurusunda bulunduğu ama işlem yapılmadığı ortaya çıktı. Arslan’ın çantasından çıkan son dilekçesinde ise 'Ölünce mi yardım edeceksiniz' yazılıydı.