erkek şiddeti

Erkek şiddeti çetelesine engele cevap: Şiddeti görünür kılmaya devam edeceğiz!

Bianet’te çoğunluğu kadına karşı şiddet haberleri olmak üzere 141 habere erişim engeli getirilmesini Bianet’in kadın ve LGBTİ haberleri editörü Evrim Kepenek değerlendirdi.

Kendisini 19 yerinden bıçaklayan erkeğe verilen iyi hal indirimine isyan etti!

Kendisini 19 yerinden bıçaklayan eşine ‘iyi hal indirimi’ uygulanmasına isyan eden Sedef Vatansever; “Adalet kadının yanında diyorlar ben kadının yanında da olduğuna inanmıyorum” dedi.

Kadınların yargı ile imtihanı

‘Kadınlar isteği zaman istediği yerde olur, kimse karışamaz’ diyen Yargıtay kararı önemli, ama bu savunmayı erkeklere öğretenin bir yanıyla da yargı kararları olduğunu unutmayalım.

GÜNÜN MESAJI: Dik duran kadınlara hepinizi teker teker alıştıracağız!

Jet Sosyete dizisinden güzel bir sahne: Düşmeyen dik duran kadınlara hepinizi teker teker alıştıracağız!

Yargıtay’dan skandal karar: Zina yasada yok ama uygulamada var!

Yargıtay eşini öldürmeye teşebbüs eden kocaya verilen 20 yıllık hapis cezasını ‘sadakat yükümlülüğü’ diyerek bozdu! Dizi dizi indirim verilmesini istedi.

Ölmemek için öldüren Aylin’den mektup: Dört duvar arasındayım ama nefes alıyorum

‘Kadınlara, ablalarıma, kardeşlerime; Hayatta ne yaşarsanız yaşayın ama hiçbir şeyden korkmayın. Korkular kaybettiriyor insana, siz kaybetmeyin.’

Kadınlar dönüşüyor, erkekler kabullenemiyor

Anneyi cezalandırmak için çocuklarını öldüren babalar, vahşileşerek artan şiddet... Bu tablo nasıl oluştu? Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Aslıhan Burcu Öztürk anlattı

KATİLİN FÜTURSUZLUĞU: Kızı değil anasını öldürecektim, çıkınca anasını öldüreceğim

Balıkesir’de bir kadın cinayetinde sanığın fütusuzluğu tepki çekti bir yandan çocuğu öldürdüğü için pişman olduğunu söyleyen erkek diğer yandan ‘annesini öldürecektim, çıkınca onu öldüreceğim’ dedi.

Burcu için adalet çağrısı!

Kocası tarafından öldürülen Burcu Okumuş’un Zonguldak Ereğli’de oturan ailesi basın açıklaması yaparak kadın cinayetlerini protesto etti.