Ekmek ve Gül grupları

Ekmek ve Gül 13, ekmekvegul.net 4 yaşında!

Kadınların yüzlerce yıllık birikimine sırtını yaslayan Ekmek ve Gül, 4 yıldır ekmekvegul.net adresinde yine kadınların deneyimleri, mücadeleleri ile büyüyor.

8 Mart etkinlikleri devam ediyor...

Türkiye’nin pek çok ilinde kadınlar bir araya gelerek 8 Mart etkinlikleirni gerçekleştirmeye devam ediyor.

Ekmek ve Gül Şişli Atölyesi- 5. Hafta: Nefret, Düşmanlık ve Şiddet Kıskacında Kadın

İstanbul Şişli Ekmek ve Gül grubu, ilki 7 Şubat'ta gerçekleşen 5 haftalık bir atölyeye başladı. Atölyenin sonuncusunda ‘Nefret, Düşmanlık ve Şiddet Kıskacında Kadınlık Hallerimiz’ konuşulacak.

Ekmek ve Gül Şişli Atölyesi- 4. Hafta: Laiklik ve Kadın

Kadınların tarihsel kazanımlarıyla laiklik arasında nasıl bir bağ var? Laiklik ve kadın kelimelerinin yan yana geldiği en popüler tartışmalardan biri “başörtüsü”, mesele neden bundan ibaret değil?

Ekmek ve Gül Şişli Atölyesi- 3. Hafta: İlkel komünal toplumdan bugüne kadın

İstanbul Şişli Ekmek ve Gül grubu, ilki 7 Şubat'ta gerçekleşen 5 haftalık bir atölyeye başladı. Atölyenin üçüncüsü ‘Kadınlar hep ikincil konumdalar mı?’ sorusuna tarihsel yanıtlar verecek.

Ekmek ve Gül Şişli Atölyesi- 2. Hafta: Marksizm cinsiyet körü müdür?

İstanbul Şişli Ekmek ve Gül grubu, ilki 7 Şubat'ta gerçekleşen 5 haftalık bir atölyeye başladı. Atölyenin ikincisi ‘Marksizm cinsiyet körü müdür?’ sorusuna Marksist kaynaklardan yanıtlar verecek.

Ekmek ve Gül Şişli Atölyesi- 1. Hafta: Üç Devrimde Kadın

İstanbul’un Şişli ilçesinde bir araya gelen Ekmek ve Gül grubu, ilki 7 Şubat'ta gerçekleşecek 5 haftalık bir atölyeye başlıyor. İlk atölye konusu Üç Devrimde Kadın.

Aydınlı kadınlara Ekmek ve Gül Atölyesinden çağrı

Adnan Menderes Üniversitesi Ekmek ve Gül Kadın Çalışmaları Atölyesi, Aydınlı kadınları baskı ve şiddet politikalarına karşı dayanışmaya çağırdı.

Kadın dayanışması bir tık daha yakın!

Bir haber sitesi olmaktan öte, kadın kadına dertlerimizi paylaşacağımız, sizinle güçlenecek bu mecraya hoşgeldiniz!

We are here... Women’s solidarity is just one click away...

Far beyond just being news site, it is an adventure where we talk woman to woman, where we can find women's solidarity just one click away. It will expand with you!