Çorlu

Çorlu Ekmek ve Gül: 'Gücümüzü sınırları aşan dayanışmamızdan alıyoruz'

Çorlu Ekmek ve Gül Grubundan kadınlar artan kadına yönelik şiddete, kadınlar üzerindeki baskıya karşı basın açıklaması yaptı.

Çorlu’da kadın yoksulluğu | Neresinden tutsan elinde kalan bir düzen!

Yoksulluk Çorlu’da Muhittin Mahallesindeki kadınlar için de can yakıcı, şöyle özetliyorlar yaşamlarını: ‘Sorunların hangisiyle uğraşacağımızı bilemiyoruz. Neresinden tutsak elimizde kalıyor.’

Değersiz değiliz, onurluca çalışıp yaşamak istiyoruz

İş yerinden sosyal hayatlarına kadar her alanda şiddetle karşılaştıklarını belirten kadın işçiler, ‘Değersiz değiliz, onurluca çalışıp yaşamak istiyoruz. 25 Kasım birleşmenin vesilesi olmalı’ diyor.

Çorlu’da kadınlar Ekmek ve Gül kahvaltısında bir araya geldi

Çorlu’da Ekmek ve Gül kahvaltısında bir araya gelen onlarca kadın yaşadıkları sorunları konuşurken birlikte mücadele yollarını da tartıştı.

Çorlu’da kadınlar 8 Mart kahvaltısında buluşacak

Çorlu’da Ekmek ve Gül grubundan kadınlar 8 Mart’ta kahvaltıda buluşacaklar.

Esen Dülger planlı bir şekilde öldürüldü

Ayrılmak istediği Bekir Yeniyurt tarafından öldürülen Esen Dülger davası görüldü. Avukat Yılmaz ‘cinayet planlı bir şekilde işlendi’ diyerek indirimsiz ceza istedi.

Çorlu’daki tren kazasında yakınlarını kaybeden kadın: Burada cinayet işlendi!

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde yaşanan tren kazasında yaşamını yitirenler için anma etkinliği düzenlendi. Anmada konuşan ve kazada yakınlarını kaybeden Zehra Bilgin, olayın cinayet olduğunu söyledi.

‘Bu işyerinde taciz ve emek sömürüsü var’

Çorlu’da bir cafede çalışan işçi kadınlar 4 aydır ücretlerini alamıyor ve sigortaları yapılmıyor. İşçi kadınlar tacize de uğradıklarını açıkladı. Çorlu Kadın Platformu cafe önünde eylem yaptı.

Çorlu'da 8 Mart eylemine polis saldırısı, 8 gözaltı

Çorlu’da 8 Mart için bir araya gelen kadınlara polis saldırdı, 8 kişi gözaltına alındı.

‘Kadınlar ve çocuklar için adalet istiyorum!’

Kadınların adalet taleplerini yinelemeye devam ediyor. Çorlu’da yaşayan bir kadın niçin ‘Adalet’ istediğini yazdığı mektupla anlattı. Birlikte olma çağrısı yaptı.