çocuk istismarına evlilikle af

5. yargı paketinde kadınlar için neler var?

Tek adamın kararıyla Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesi sonrası kadınların haklarına yönelik saldırılar 5. Yargı Paketiyle devam edecek. Peki sırada neler var. İlke Işık yazdı…

EŞİK: Cinsel istismarcılarına af gelebilir, hep birlikte takipte olalım

EŞİK 4. Yargı paketinde kabul edilen istismar suçunda ‘somut delil’ aranması maddesinin cezasızlığın önünü açtığını söyleyerek, istismara evlilikle affın yeniden gündeme gelebileceğine dikkat çekti.

‘Tecavüzcülere af’ kadar, çocukları korumayı konuşmadılar!

Uzmanlar ve kadın örgütleri, çocuğu korumayı gündem etmeyip istismarı ‘af’la aklamaya çalışanların çocuk istismarına barikat olan Lanzarote Sözleşmesi’nden de çıkma hesapları yaptığını vurguluyor.

Eskişehirli kadınlar: Çocuk istismarını aklamayı aklınızdan bile geçirmeyin!

Meclis komisyonlarında TİHEK Başkanı Süleyman Arslan ve AKP’li vekil Abdullah Güler’in erken yaşta evliliğe affı yeniden gündeme getirmesine Eskişehirli kadınlar tepki gösteri.

İzmir Barosu, TİHEK Başkanının çocuk evliliklerini savunmasına tepki gösterdi

İzmir Barosu, TİHEK Başkanı Süleyman Arslan’ın TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Araştırılması Komisyonu’nda ‘15 yaşında nikah kıyılamaması, insan hakları ihlalidir’ sözlerine tepki gösterdi.

AKP’lilerden çocuk istismarına af talebi

AKP Milletvekili Gülaçar, yargı reformu konusunda milletvekillerinin görüşlerini alan Adalet Bakanı Gül’den, ‘çocuk istismarcıları için düzenleme’ talebinde bulundu.

Lanzarote Sözleşmesi’nin 13. yıl dönümü: Çocuk istismarı meşrulaştırılamaz

Çocukların Cinsel Suistimal ve Cinsel İstismara Karşı Korunmasına İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi’nin (Lanzarote Sözleşmesi) 13. yıl dönümünde açıklama yapan EŞİK, Sözleşmeye sahip çıktı.

Antalya’da kadınlar ‘çocuk istismarının affı olmaz’ diyecek

Antalya Kadın Platformunun çağrısıyla kadınlar meclise getirileceği öngörülen ‘Çocuk istismarına evlilikle af’ düzenlemesine karşı 12 Ağustos Çarşamba günü sokağa çıkıyor.

Genç kadınlar: Çocuk istismarı suçtur, affedilemez!

Sultangazi ve Eyüp Ekmek ve Gül Grubu üyesi kadınlar çektikleri video ile çocuk istismarına evlilikle af düzenlemesine karşı çıktı. Kadınlar istismarı suçtur, istismarın affı olmaz dedi.

Kadınlar uyardı: Çocuk cinsel istismar affından vazgeçin!

TCK 103 Çocuk Cinsel İstismarına Karşı Kadın Platformunun çağrısıyla bugün pek çok ilde kadınlar ‘istismar affından vazgeçin, İstanbul Sözleşmesi’ni uygulayın’ dedi.

TCK 103 Kadın Platformundan çocuk istismarına karşı il il eylem çağrısı

TCK 103 Kadın Platform, yarın pek çok il için eylem çağrısı yaparken ‘Çocuk cinsel istismarı faillerine af girişimlerinden, İstanbul Sözleşmesi’ni ve 6284’ü karalamaktan vazgeçin’ dedi.

‘İstismara af girişimlerinden, kadınların kazanılmış haklarını tehdit etmekten vazgeçin’

TCK 103 Çocuk İstismarı Affına Karşı Kadın Platformu yaptığı açıklamayla çocuk istismarına af girişimlerini ve İstanbul Sözleşmesi’ne saldırıları kaygıyla izlediklerini belirtti.

GÜNÜN VİDEOSU: Burhaniyeli kadınlardan çocuk istismarına evlilikle af tasarısına tepki

Çocuk istismarına ve çocuk istismarına evlilikle af getiren yasaya Burhaniyeli kadınlar çektikleri video ile tepki gösterdi.

‘Yaşamlarımıza saldırmanıza izin vermeyeceğiz’

Batıkent’te kadınlar, çocuk yaşta evliliklerin affedilmesi ve önünün açılmasıyla ilgili Meclise getirilmesi planlanan yasa tasarısına tepkilerini göstererek basın açıklaması düzenledi.

GÜNÜN TEPKİSİ: Drama eğitmeninden çocuk istismarına drama ile tepki

Ayvalık Sanat Derneği Başkanı, Drama Eğitmeni Ayşe Tosunoğlu hazırladığı drama ile çocuk istismarı faillerine evlilikle af yasa tasarısına karşı böyle tepki gösterdi.

Muhalefet partileri ve kadın örgütleri: Çocuk istismarının affı gündem dahi edilemez

13 yaşındaki çocukların kendilerini istismar edenlerle evlendirilmesinin önünü açacak tasarı gündemde. Yasaya karşı muhalefet partileri ve kadın örgütleri ‘Asla taviz yok, bu yasayı geçirtmeyiz’ diyor

Edremit Ekmek ve Gül Grubu: İstismarı aklatmayacağız, aklınızdan bile geçirmeyin

Meclise gelmesi gündemde olan çocuk istismarına evlilikle af tasarısına karşı Edremit Ekmek ve Gül Grubun kadınlar: İstismarı aklatmayacağız, aklınızdan bile geçirmeyin.

GÜNÜN ÇAĞRISI: Antepli kadınlardan çocuk istismarına evlilikle af tasarısına karşı mücadele çağrısı

Gaziantep Demokratik Kadın Platformu bileşenlerinden ‘Çocuk İstismarına Evlilikle Af’ tasarısına tepki: Tüm kamuoyunu bu tasarıya karşı sessiz kalmamaya çağırıyoruz.

Dikili’de istismara evlilikle af tasarısına tepki: İstismarın aklanmasına sessiz kalma!

Dikili Emek ve Demokrasi Platformu: İstismarcıların affını daha önce engelledik, yine engelleyeceğiz!

TCK 103 Kadın Platformu: Çocukların hayatını karartacak istismar düzenlemesine ‘HAYIR’

Tüm itirazlara rağmen Meclis gündemine gelmesi beklenen ‘çocuk istismarı faillerine evlilikle af düzenlemesi’ne karşı açıklama yapan TCK 103 Kadın Platformu düzenlemeye izin vermeyeceklerini söyledi.