çıplak arama

‘Prosedür’ dediler, iki kez çıplak arama yaptılar

HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, JW Marriott isimli otelde otelde işçilere dönük yapılan çıplak arama iddialarını Meclis gündemine taşıdı

Gazeteci Aslıhan Gençay: Cezaevlerinde uygulanan eziyet bilinçli bir politika

Gazeteci Aslıhan Gençay: Cezaevlerindeki çökertme politikaları mahkumları terbiye etmek için uygulanıyor.

DİH Kadın: Açık dille çıplak arama yasaklanmalıydı

Resmi Gazete’de yayımlanan kararla, yönetmelikte yer alan ‘Çıplak arama’ ibaresi, ‘Detaylı arama’ olarak değiştirildi. DİH Kadın ‘Çıplak aramanın açık dille yasaklanmalıydı’ dedi.

İşkence gören kadınların sayısı yüzde 10 arttı

TİHV Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezleri Raporu’na göre, işkence gördüğünü dile getiren kadınların sayısı yüzde 10 arttı.

Özlem Zengin'in açıklamaları ne anlama geliyor?

Özlem Zengin'in yaptığı açıklamaların ne anlama geldiğini ve AKP'nin kadın politikası açısından nelere işaret ettiğini konuştuk.

EŞİK: Çıplak arama işkencedir, mağdurları sorgulamayın failleri kovuşturun

EŞİK-Eşitlik İçin Kadın Platformu Özlem Zengin’in çıplak aramaya dair sarf ettiği sözler üzerine açıklama yaptı.

Mağdur iken suçlu, şikayetçi iken sanık yapılıyor bu ülkede kadınlar!

Avukat İlke Işık AKP'li Grup Başkanvekili Zengin'in kadınları hedef alan sözlerine dair yazdı: 'Bu ülkenin kadın erkek yurttaşlarına onursuz diyebilmek, herhalde siyasetin bittiği nokta.'

Didim Kadın Platformu: 13 kadına gözaltında yapılan hukuksuzluğun takipçisiyiz

Didim’de gözaltında çıplak aramaya ve kötü muameleye maruz bırakılan 13 HDP’li kadın için açıklama yapan Didim Kadın Platformu ‘Takipçiyiz, mücadeleden vazgeçmiyoruz’ dedi.

‘Çocuklar ölmesin’ diyen Ayşe Öğretmen: 70 yaşındaki teyzenin çıplak arandığını gördüm

Ayşe Çelik, AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in ‘ahlaklı, onurlu kadın çıplak aramayı açıklamak için bir yıl beklemez’ sözlerine tepki gösterdi.

‘Onurlu, ahlaklı kadın bir sene beklemez’ diyen Özlem Zengin’e tepki

Çıplak arama iddialarına ‘Onurlu, ahlaklı kadın bir sene beklemez. Bu kurgusal bir harekettir’ diye yanıt veren AKP’li Özlem Zengin’e tepki yağdı.

Çıplak arama uygulandığını kabul etmeyen İzmir Valiliğine tepki

İzmir Barosu ve avukatlar, Boğaziçi öğrencilerine destek için yapılan eylemde gözaltına alınan 2 kadının çıplak aramaya maruz kaldığının gerçek olmadığını iddia eden İzmir Valiliğine yanıt verdi.

İzmir’de gözaltına alınan iki kadına çıplak arama

İzmir’de, Boğaziçi Üniversitesi’ne destek eylemi sırasında gözaltına alınanlardan iki kadın çıplak aramaya maruz kaldı. ÇHD, uygulamayla ilgili suç duyurusunda bulunduklarını aktardı.

'Çıplak aramaya inanmıyorum' diyen Zengin’e kadınlar yanıt verdi

Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun, üniversite öğrencisi 30 kadının çıplak aramaya maruz bırakıldığını söylemesi üzerine ‘Çıplak aramaya inanmıyorum’ diyen Özlem Zengin’e kadınlar yanıt verdi.

Hükümet, kadınların isyan sesinin üstüne mi konmaya çalışıyor?

Editörlerimizden Elif Turgut soruyor, Sevda Karaca değerlendiriyor.

Watsons’ta çıplak arama davasının 3. duruşması yarın

2016 yılının kasım ayında Vialand Watsosn mağazasında hırsızlık suçlamasıyla çıplak aramaya maruz kalan B. C’nin ailesinin yaptığı şikayet üzerine açılan davanın 3. duruşması yarın görülecek.

Watsons çıplak arama davasında tanıklar dinlendi

Watsons mağazasında yaşanan çıplak arama olayının 2. duruşmasında mağaza çalışanı ve müdür yardımcısının çelişkili beyanları dikkat çekti.

Watsons’taki çıplak arama davasında sanıklar suçu birbirine attı

Vialand AVM Watsons mağazasında yaşanan çıplak arama olayının davasında güvenlik görevlisi arama emrini AVM güvenlik amirinin verdiğini söyledi. Mağaza müdürü ise hakaret etmediğini iddia etti.