Aysel Tuğluk

Aysel Tuğluk için 1000 kadın adalet çağrısı yaptı: ‘Cezaevinde kalamaz’ raporları dikkate alınsın

Aysel Tuğluk İçin 1000 Kadın, Tuğluk’un son durumuna dair basın toplantısı yaptı. Toplantıda konuşan kadınlar sağlık kurumlarının hazırladığı 'cezaevinde kalamaz' raporunun dikkate alınmasını istedi.

Aysel Tuğluk’a Özgürlük için bir araya gelen binlerce kadın basın toplantısı düzenliyor

Aysel Tuğluk’a Özgürlük İçin 1000 Kadın kampanyası kapsamında yarın Aysel Tuğluk’un son durumuna paylaşılacağı bir basın toplantısı gerçekleştirilecek.

Kadın avukatlar Kandıra’da: Aysel Tuğluk’a uygulanan hukuksuzluk son bulmalı!

Kadın avukatlar Aysel Tuğluk’un durumuna dikkat çekmek ve bir an önce serbest bırakılması için sorumlu kurumları harekete geçmeye çağırmak için Kandıra Cezaevine gitti.

Silvia Federici ve Angela Davıs ‘Aysel Tuğluk’a özgürlük’ mesajı verdi

Aysel Tuğluk’a Özgürlük İçin 1000 Kadın’ın, Aysel Tuğluk ve hasta mahpusların serbest bırakılması için başlattığı kampanyaya bir destek de Silvia Federici ve Angela Davis’ten geldi.

Kadın avukatlar Aysel Tuğluk için özgürlük talep etti, barolara 'sessiz kalmayın' çağrısı yaptı

Kadın hukukçular, hasta tutuklu Aysel Tuğluk için birçok ilde açıklama yaptı, Ankara ve Mersin'de ise polis yapılmak istenen açıklamaları engelledi.

Leyla Halid'den Aysel Tuğluk'a: Tüm siyasi tutsaklarla birlikte özgürlüğünüze kavuşmanızı diliyoruz

Yaşamı boyunca Filistin halkının özgürlüğü için mücadele etmiş Leyla Halid, Aysel Tuğluk'a ve siyasi tutsaklara dayanışma mesajı gönderdi.

Adana’da kadınlardan Aysel Tuğluk için tahliye çağrısı

Avukat Sevil Aracı’dan ATK raporu yorumu: ‘Hapishanede kalmasının Tuğluk’un sağlığı açısından ne kadar tehlikeli olduğunu görmezden gelerek yanlı bir rapor hazırlanmıştır.’

Aysel Tuğluk’un avukatlarından açıklama: ATK kendisinden talep edilen hususta değerlendirme yapmamıştır

Aysel Tuğluk’un avukatları: Mahkemenin ara kararında istenen ve ATK’nin değerlendirme konusu yapması gereken husus, Tuğluk’un mevcut sağlık durumu itibarı ile savunma yapıp yapamayacağı hususudur.

ATK Aysel Tuğluk raporunu sundu, cezaevinde kalıp kalamayacağı belirtilmedi

Hasta tutuklu Aysel Tuğluk için Adli Tıp Kurumunun hazırladığı rapor sunuldu. Raporda, hafif bilişsel bozukluk tespitine rağmen Tuğluk’un cezaevinde kalıp kalamayacağına dair bir detay yer almadı.

İzmir'de ‘Aysel Tuğluk ve Hasta Mahpuslara Özgürlük Platformu’ kuruldu

İzmir’de, cezaevinde tutulan HDP Eski Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk ve tüm hasta tutuklular için “Aysel Tuğluk ve Hasta Mahpuslara Özgürlük Platformu” kuruldu.

Aysel Tuğluk yeniden Kandıra cezaevine götürüldü

Adli tıp kurumu üst kuruluna yapılan itiraz üzerine ATK'ye sevk edilen Aysel Tuğluk, yeniden Kocaeli Kandıra F Tipi Cezaevi'ne götürüldü.

6000 kadın imzasıyla Aysel Tuğluk başvurusu yapıldı: #AyselİçinGeçOlmadan Görevinizi Yapın!

‘Aysel Tuğluk’a Özgürlük İçin 1000 Kadın’ imzasıyla yola çıkan, kadınlar, Kadıköy Postanesinden Adalet Bakanlığına, Adli Tıp Kurumuna, TBMM Başkanlığına dilekçelerini gönderdi.

Kuşadası Kadın Platformu: Aysel için geç olmadan görevinizi yapın!

Kuşadası Kadın Platformu Kuşadası Postanesi önünde Aysel Tuğluk ve hasta mahpus kadınların serbest bırakılması için basın açıklaması yaptı.

Aydınlı kadınlar: Aysel Tuğluk hafızasını, Türkiye vicdanını ve insanlığını kaybediyor

Tutuklu siyasetçi Aysel Tuğluk’un durumuna dikkat çeken Aydın Kadın Dayanışma Platformu, ‘Aysel Tuğluk derhal serbest bırakılsın’ dedi.

Aysel Tuğluk'un durumu ATK’de yeniden incelenecek

Kadınlar ve kadın örgütlerinin 'Aysel Tuğluk serbest bırakılsın!' tepkisi üzerine Aysel Tuğluk'un durumu ATK tarafından yeniden incelenecek.

Cezaevlerine göz kulak olmak, dillerimizi koparamasınlar diye dil olmak…

Birbirimize sahip çıkmamızı gerektiren çok şey var, bazen insan hangi birine yetişeceğine şaşırıyor evet. Ama hep bir ucu diğerine bağlanan bir ipi çektiğimizi de unutturmuyor bu durum.

Ankara Kadın Platformundan dayanışma çağrısı

Sezen Aksu'nun tehdit edilmesi, Aysel Tuğluk'un cezaevinde ölüme terk edilmesi ve Sedef Kabaş'ın tutuklanmasına dair Ankara Kadın Platformu basın açıklmasında bulundu.

‘O ömrünü milyonların hukukunu savunmaya adadı şimdi sıra bizde’

‘Cezaevi koşullarında hastalığın tedavisi mümkün olmadığı gibi eğer tedavisinin dışarıda sürdürülmesine izin verilmezse, verilmiş olan mahkumiyet cezalarının çok ötesinde bir cezalandırmaya dönüşür.’

Aysel Tuğluk ve hasta mahpuslar için kadınların çağrısı büyüyor: Ölüm değil yaşam istiyoruz

Yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle cezaevinde kalması uygun olmayan ancak tüm çağrılara rağmen tahliye edilmeyen Aysel Tuğluk ve hasta tutuklular için kadınların çığlığı büyüyor.

İzmirli kadınlardan Aysel Tuğluk’a dayanışma kartı

İzmir Kadın Platformu: 'Hayatın ve mücadelenin her alanından binlerce kadın olarak herkesi Aysel için ses vermeye davet ediyoruz. Aysel için geç kalmış olmak istemiyoruz.'