aladağ

GÜNÜN SERGİSİ: Aynı Göğün Düşleri

Sosyal Haklar Derneğinin Soma ve Aladağ’da düzenlediği yaz okullarına katılan çocukların yaptığı resimlerin sergilendiği ‘Aynı Göğün Düşleri’ sergisi 17 Ocak’a kadar Caddebostan Kültür Merkezinde.

Aladağ davasında 4. duruşma 11 Aralık’ta

Adana’nın Aladağ ilçesinde Süleymancılara ait kız öğrenci yurdunda 11’i çocuk 12 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan yangının üzerinden bir yıl geçti.

Aladağ’da hâlâ okul yok, öğretmen yok, yol yok, adalet yok

Aladağ’da 11’i öğrenci 12 kişinin öldüğü yurt yangının üzerinden bir yıl geçti. Aileler çocukları için yol, okul ve adalet istiyor.

Yurt yangını davasında skandallar

Aladağ’da 11 çocuğun yanarak ölmesine neden olan yurt yangını davası görülüyor. 2. duruşma da skandallarla devam ediyor.

GÜNÜN DAVASI: Aladağ yurt yangını davası

Aladağ’da 11’i çocuk 12 kişinin yaşamını yitirdiği yurt yangını davasının ikinci duruşması bugün görülüyor. Aileler göz göre göre ölüme gönderilen çocukları için adalet istiyor.

Aladağ yurt yangını davası

Yurt yangını davası Kozan Ağır Ceza Mahkemesinde 17 Haziran tarihinde görülecek. Davada 7 sanık taksirle, birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet vermekten 2 yıldan 15 yıla kadar ceza ile yargılanıyor.

Yurt yangınında suçlu itfaiye ve çocuklarmış!

Aladağ’da 12 kişinin yanarak hayatını kaybettiği yurt yangınında ilk duruşmada annenin ağzından dökülen kelimelerdi en acısı: “Biz yavrumuzun külünü bile görmedik. Adıyla yaşıyorum.”

Aladağ yurt yangını davası yarın

Aladağ yurt yangını davası Kozan Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek. Davada 7 sanık taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet verketen 2 yıldan 15 yıla kadar ceza isteniyor.

Yokluğun, yoksulluğun çocukları ölüme götürdüğü yer: Aladağ

Tek seçenek olan cemaat yurtlarına bilmeden evlatlarını gönderen ana, babaların yüreği yandı Aladağ’da. 11 kız çocuğu ve bir çalışanın yaşamını yitirdiği yangının ilk duruşması 30 Mayıs’ta.