Aysel çocuklarıyla birlikte adalet istiyor!
Geçtiğimiz yıl eşini trafik kazasında kaybeden Aysel Gelebek adalet isteğini söyledi: “İnsan canı bu kadar ucuz olmamalı. Trafik suçlarının bir kez daha gözden geçirilmesini istiyorum”.

3 çocuk annesi Aysel Gelebek (28), geçtiğimiz yıl 8 Aralık tarihinde Muğla’da yaşanan bir trafik kazasında eşi Erol Canlı’yı (33) kaybetti. Karşıdan karşıya geçmeye çalışan Canlı’ya çarparak ölümüne sebep olan Nihat K. (54) sadece 4 ay cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakıldı. O günden bu yana adalet aradığını ve 3 çocukla birlikte yaşam mücadelesi verdiğini belirten Aysel Gelebek yardım istemediğinin altını çizerek, “Elim ayağım tutuyor, sağlığım yerinde. Bu çocukları kimseye emanet edemiyorum ama benim çalışmam lazım, onlara gelecek sunmam için bir şeyler yapmam lazım” dedi.

‘TAŞIN ALTINA ELİMİZİ KOYMALIYIZ’
Bir çocuğunun yüzde 83 engelli olduğu Gelebek, “Zor bir süreç geçiriyoruz ama şikâyet etmiyorum, ben her şeyden önce bir anneyim. Ama inanın tıkanıyorum, ben mücadele ettikçe sanki daha da zorlaşıyor her şey. Çocuklarım daha çok küçük, onlarla birlikte Muğla’ya mahkemeye gidiyoruz, bir oğlum yüzde 83 engelli” ifadelerini kullandı. Bu süreçte yanlarında kimsenin olmadığını belirten Gelebek, “Sosyal Hizmetler koruma altına almak istedi çocuklarımı, ben bunu kesinlikle istemedim. Ben nefes aldıkça çocuklarıma kol kanat gereceğim. Yaşadığım sürece asla onlardan vazgeçmeyeceğim. Bu çocukların üzerinde benim olduğu kadar toplumun da sorumluluklarının olduğunu düşünüyorum. Toplumun geleceği, 3 birey sonuçta. Vicdanlı, merhametli, adalet anlayışı olan 3 çocuk yetiştirmek istiyorum” dedi. Yardım istemediğinin altını çizen Gelebek, “Tabi ki zor olacak hem anne, hem baba olmak ama beni duyan herkese sesleniyorum; ben yardım istemiyorum! Elim ayağım tutuyor, sağlığım yerinde. Bu çocukları kimseye emanet edemiyorum ama benim çalışmam lazım, onlara gelecek sunmam için bir şeyler yapmam lazım. Artık birileri duysun, yardımdan ziyade taşın altına elimizi koymalıyız” diye konuştu.

‘TRAFİK SUÇLARININ BİR KEZ DAHA GÖZDEN GEÇİRİLMESİNİ İSTİYORUM’
Eşinin ölümüne sebebiyet veren sürücünün 4 ay cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakılmasını anlam veremeyen Gelebek, “Benim asıl sindiremediğim, bir katilin dışarıda elini kolunu sallayarak geziyor olması. Eşimi yol kenarında 15 saat boyunca ölüme terk eden adam 4 ay ceza aldı, çıktı, şuan serbest. 3 çocuğu da onun var, biz her gün çaresiz bir şekilde hayat mücadelesi verirken bir katilin evinde normal seyrinde hayat devam ediyor, bunu sindiremiyorum” dedi. “İnsan canı bu kadar ucuz olmamalı” diyen Gelebek “Türkiye’de hukuk sistemi böyle olmamalı, trafik suçlarının bir kez daha gözden geçirilmesini istiyorum. Bir yanda babasız kalan 3 tane çocuk, diğer yanda 4 ay sonra evlatlarına kavuşan bir baba var. Katilin avukatının söylediği hiç aklımdan çıkmıyor; ‘Müvekkilim 54 yaşında, cezaevi şartlarını kaldıramaz!’ Buradan insanlara sesleniyorum, 33 yaşında bir insan da toprağın altını kaldıramıyor, hep birlikte el ele verin geri çıkartalım” ifadelerini kullandı. Kendisinde ve çocuklarında boşluğu dolmayacak bir yara açıldığını söyleyen Gelebek, 30 Eylül’de görülecek duruşmada tekrardan ceza kararı çıkmasını bekliyor.

ÜÇ YAŞINDAKİ ASYA: BABAMI ÇOK ÖZLEDİM!
Babasını özlediğini söyleyen 8 yaşındaki Kerem, “Adalet istiyoruz, babamı öldüren tekrar cezaevine girsin” dedi. Rüyasında babasını gören ve ona ulaşmak istediğini söyleyen Asya ise daha 3 yaşında. “Babamı çok özledim, onu alamıyorum, gidip rüyamda alacağım” diyen Asya,“Büyüyünce ne olmak istiyorsun?” sorusuna “İnsan” diye cevap veriyor…

İlgili haberler
Adalet tanrıçalarla tecelli etmez

Birçok yerde çıkar karşımıza, elinde terazisiyle adalet tanrıçası. Erkek üstünlüğünün kabul edildiği...

Ayşegül adalet istiyor!

11 yaşındaki kızını istismar eden kocasını şikayet etti, adam serbest bırakıldı. Ayşegül’ü 4 kurşunl...

Kadınlar eşitlik, özgürlük ve barış için adalet is...

Ankara Kadın Platformu eşitlik barış ve özgürlük talepleri ile pazartesi günü Adalet yürüyüşünde ola...