Seçim sonuçları hayal kırıklığı mı!
Ortaya çıkan tek gerçek ise örgütlenmeli, umudu ve mücadelemizi sürdürmeliyiz. Yeter ki bizler 24 Haziran seçimi öncesinde yakaladığımız heyecanı, dayanışmayı ve inancı yitirmeyelim.

Tüm dostlara merhaba. Evet bir seçim tiyatrosu sona erdi, ama yaşam ve mücadelemiz bitmedi. Bitmeyecek.

Türkiye’nin bir değişime ihitiyacı olduğunu düşünenlerden biriydim. Mevcut iktidarın değişmesini bekliyorken, 24 Haziran seçim sonuçları, son dönemde umudu yeşermiş kesimde hayal kırıklığı yaşattı. Ben de dahil.
Seçim sonuçlarına göre kendisine sol, muhalefet diyen kesimin oy oranı azımsanmayacak kadar. Ama ülkemiz milliyetçi ve İslamcı bir koalisyonu seçti. Göründüğü kadar kötü olmayan, umut verici sonuçlar da mevcut. AKP tek başına iktidar olamadı. Şimdi Erdoğan 8 partili bir Meclisle karşı karşıya ve her kararda ortağı MHP’nin onayını istemek zorunda.

24 Haziran seçimlerinin en kötü süprizi MHP’nin doğu ve güneydoğuda oylarının yükselmesi. Bunun sebebinin, doğu ve güneydoğuda belediyelere atanan kayyumlar ve bölge halkına yapılan zulümlerle göçe zorlamalar olduğunu düşünüyorum.

Bu seçimlere ilişkin güzel şey ise, 24 Haziran seçimlerinde büyük bir fedakârlık ve kararlıkla sandıklara sahip çıkarak Türkiye demokrasi güçlerinin umudu olduk . “Senle Değişir” şiarıyla barajı güç birliği ile aşarak, başardık.

Bu durumda ortaya çıkan tek gerçek ise örgütlenmeli, umudu ve mücadelemizi sürdürmeliyiz. Yeter ki bizler 24 Haziran seçimi öncesinde yakaladığımız heyecanı, dayanışmayı ve inancı yitirmeyelim. “Asla gitmeyecekler” yanılgısını düşünmeyelim.

Sen başlat, gerisi gelir.

GÜÇLÜYÜZ, KAZANACAĞIZ...

İlgili haberler
Biz ve onlar ayrışsın elbet... Ama bilelim, ‘biz’...

Gerçekten araya koyduğumuz “onlar ve biz” ayrımı şu parti ya da bu partiyle, şu inanç ya da bu inanç...

Hele bir sor; niye oy verdim...

Seçimden önce “Bu sefer AKP’ye oy yok” diyen kadınlar, seçimden sonra tartışmaya girmek istemiyor. S...

Ayrıştırılmaya, sömürülmeye ‘dur’ demek için...

Ankaralı kadınlardan bir seçim sohbeti: Bu sistem iş birlikçi bir sistem ve asla halka yönelik bir s...