Bu 8 Mart neden önemliydi?
8 Mart dolayısıyla yaptıkları etkinlikle buluştu Alibeyköy'den kadınlar. 8 Mart'taki sözlerini, taleplerini referandum çalışmalarına taşıdı.

Düşmanlığı değil kardeşliği, ümitsizliği değil umudu paylaşalım diye insanca bir yaşam eşit ve özgür bir gelecek talebi ile 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için Alibeyköy’de kadınlarla bir araya geldik.
Artan iş cinayetleri ve ağır çalışma koşullarının yanı sıra Türk Metal Sendikası üyesi kadın işçilerin trafik kazasında hayatlarını kaybetmesi dolayısıyla da bu 8 Mart bizim için çok önemliydi. Üstelik bu dönem referandum ile karşı karşıya olduğumuz için gelen kadın arkadaşlarımıza neden ‘hayır’ dediğimizi anlatmamız gereken bir dönemdi.
Çocukların istismara uğradığı, ekmeğimizin her geçen gün küçüldüğü, yaşam alanlarımızın talan edildiği ve işsizliğin zirve yaptığı bu dönemde önümüze sürülen referandum sürecini değerlendirmek için de 8 Mart Emekçi Kadınlar Birliği olarak ‘Hayır İnisiyatifi’ni oluşturduk. Her arkadaşımız elinden geleni yaptı. Dövizler hazırlandı, şiirler okundu, kadın koroları hayır şarkılarını seslendirdi.
Ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için her türlü teröre ve kadına yönelik şiddete karşı biz kadınlar azimli ve kararlı duruşumuzla, korkmadan ve yılmadan, haklarımızın tek bir kişiye teslim edilmesine hep birlikte hayır diyoruz.


İlgili haberler
Bu buluşmaya çok ihtiyacımız varmış

Evinin, çocuğunun sorumlulukları arasında kısacık bir zamana 8 Mart çalışmasını sığdıran ev kadınlar...

Usanmadan yineliyoruz ‘Ekmek ve Gül’ talebimizi

Gazi Mahallesinde kadınlar gelenekselleşen 8 Mart etkinliğinde buluştu yine. Ta yıllara dayanan bir...