Tunus'ta kadınlar için özgürlük eylemi yapıldı
Tunus’ta bir araya gelen Ortadoğu ülkelerinden kadınlar DKY delegesi olan tutuklu Kitham Saafin, Khalida Jarrar, Ayşe Gökkan için özgürlük eylemi yaptı.

Tunus'ta yapılan Dünya Kadın Yürüyüşü (DKY) “Bütün kadınlar halkların ve kadınların hakları için mücadele ediyor” şiarıyla gerçekleştirdiği 1. Ortadoğu ve Dünya Arap Toplantısı bugün de yürütülen tartışmalarla devam etti.
Toplantıya katılan Filistin, Tunus, Ürdün, Cezayir, Mozambik, Libya, Kürdistan delegesi kadınlar dün toplantı bitiminde tutuklu olan Kürdistan ve Filistinli kadınlar için özgürlük eylemi yaptı. Eylem, Tunus’un başkenti Tunus şehrinde bulunan Ulusal Kültür Meydanı Borgiba caddesinde gerçekleştirilirken, kadınlar “Kadınlara özgürlük, Kitham Saafin, Khalida Jarrar, Ayşe Gökkan’a özgürlük, kadınları tutuklayanlar kadın mücadelesi karşısında zayıf düşmüşlerdir” yazılı pankart taşıdı. Kadınlar, DKY delegesi olan tutuklu “Kitham Saafin, Khalida Jarrar, Ayşe Gökkan’a özgürlük”, “Kadınlara özgürlük”, “Biz dünyaya kölelik için değil, özgür yaşam için geldik” sloganları attı. Atılan sloganlar ardından kadınlar eylemlerine son verdi.

İlgili haberler
GÜNÜN ZAFERİ: Tunuslu kadınların şiddet yasası kaz...

Her iki kadından birinin şiddete maruz kaldığı Tunus’ta kadınların mücadelesiyle parlamento, kadına...

Kravata değil iyileşemeyen yaralara bak!

Kadınlara yönelik şiddetin, yeni cinayetlerin ve cinsel suçların önünü; cezasızlık, adaletsizlik, i...

KHK ile ihraç edilen kadın intihar etti

KHK ile görevinden ihraç edilen hemşire Sevgi Balcı intihar ederek yaşamına son verdi. Balcı'nın eşi...