Fransa: Tecavüzden 11 yıl hapis yatıp çıktı; 15 yaşında kızı istismar edip öldürdü
Fransa’da 12 kez cinsel suçlardan hüküm giyen bir adam, Nantes şehrinde ölü bedeni bulunan 15 yaşındaki bir kızı istismar ettiğini, daha sonra öldürdüğünü itiraf etti.

Fransa’da 12 kez tecavüz ve tecavüz girişimden hüküm giyerek 11 yıl hapis yatan bir adam, 20 Ağustos’ta Nantes şehrinde bedeni yanmış bir şekilde bulunan 15 yaşındaki bir kızı istismar ettiğini, sonrasında boğarak öldürdüğünü itiraf etti.

Fransız polisi cumartesi günü, işlediği cinsel suçlar nedeniyle hüküm giydikten sonra 2016 yılında serbest kalan 45 yaşındaki François V,’nin, tecavüz ve cinayeti kesin ve ayrıntılı detaylar vererek itiraf ettiğini açıkladı.

Nantes Başsavcı Yardımcısı Yvon Ollivier, düzenlenen basın toplantısında “Bu, hepimizin başarısızlığıdır” dedi.

20 Ağustos’ta akşam üzeri saatlerinde bir paket almak için evinden çıkan genç kızın cansız bedenine, iki saat sonra yangın ihbarı yapılan boş bir evde rastlanmıştı.

Tutuklanan zanlı, delilleri yok etmek için yangın çıkardığını da itiraf etti.

SUÇ GEÇMİŞİ: DOKUZ TECAVÜZ, ÜÇ TEŞEBBÜS VE BİR CİNSEL SALDIRI

Bir tuğla fabrikasında çalışan François V.’nin kalabalık bir sabıka kaydı olduğu ve hapisten 2016 yılında çıktığı açıklandı.

Polis, olay günü bölgede park cezası alan eski sabıkalıyı takip etti ve genç kızın tırnaklarından alınan örneklerin 45 yaşındaki adamın DNA’sı ile eşleştiği sonucuna ulaştı.

2005 yılında bir sanayi bölgesinde yöneticilik yapan François V., 2001 ve 2003 yılları arasında 3 farklı bölgede işlenen dokuz tecavüz, üç tecavüz teşebbüsü ve bir cinsel saldırının faali olarak bulunmuş ve 18 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

SAVCI: TAMAMEN PÜRÜZSÜZ BİR FİGÜR SERGİLEYEN BİRİYLE KARŞI KARŞIYAYIZ

Nantes Başsavcı Yardımcısı Ollivier, zanlının 2016 yılında serbest bırakıldıktan sonra adli yükümlülüklerini yerine getirdiğini ve her iki ayda bir psikoterapi gördüğünü açıkladı.

Zanlının hapisten çıktıktan sonra çalışmaya başladığını ve bir kız arkadaşı olduğunu söyleyen Başsavcı Yardımcısı, “İstikrarlı bir hayat kurduğunu düşündük. Bizi harekete geçirecek herhangi bir zayıflık unsuru göstermedi, tamamen pürüzsüz bir figür sergileyen biriyle karşı karşıyayız” ifadesinde bulundu.

Kaynak: euronews


İlgili haberler
Fransa'da kadın cinayetleri yüzde 25 arttı!

Kadın cinayetlerinin sıklıkla gündeme geldiği Fransa'da 2019 yılında toplam 146 kadın cinayeti işlen...

FRANSA: İşçi kadınlar en güvencesizler… En ağır be...

Fransa’da Özgürleşme ve Sosyal İlerleme için Kadın Eşitliği Örgütü Ulusal Komitesi, Koronavirüs salg...

Fransa’dan Güney Afrika’ya: Dünya‘da koronavirüs k...

Çin, Fransa, Almanya, Kolombiya, Güney Afrika, Finlandiya,İsrail… Dünya ülkelerinde kadınlar pandemi...