ABD’de binlerce kadın, Donald Trump’ı protesto etti
ABD’de binlerce kadın, ABD Başkanı Donald Trump’ın cinsiyetçi söylemlerini eleştirmek ve kadın haklarını desteklemek amacıyla eylem yaptı.

ABD’de bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kadınlar Yürüyüşü’ne katılan on binlerce kişi, başta Washington ve New York olmak üzere ülke genelindeki eylemlerle Donald Trump yönetiminin politikalarını protesto etti.

Başkent Washington’da Freedom Plaza civarında sabah saatlerinde bir araya gelmeye başlayan kadınlar, ellerindeki döviz ve pankartların yanı sıra attıkları sloganlarla Trump International Hotel’in önünde buluştu.

Kadınlar, burada Trump yönetiminin göç, Meksika sınırına duvar ve cinsiyet eşitliği gibi çeşitli başlıklardaki politikaları hakkında slogan atarak, yürüyüşlerine devam etti.

NEW YORK’TAKİ GÖSTERİLER

New York’taki Kadınlar Yürüyüşü’ne geçen yıl 6 Kasım ara seçimlerinde Kongre’ye seçilerek en genç üye ünvanını alan New York eyaleti Demokrat vekili Alexandria Ocasia-Cortez de katıldı.

Manhattan Columbus Circle’a yakın Trump International Hotel ve Tower binası önünde toplanan göstericiler, burada Ocasia-Cortez’in yaptığı kadın haklarını savunan ve Trump’ın politikalarını eleştiren kısa konuşmasından sonra FogoAzul gösteri bandosu eşliğinde Bryant Park’a doğru yürüdü.

Kadınlar, ellerinde taşıdıkları Trump maskotlarının yanısıra, “Duvar’a hayır, Trump’a hayır”, “Trump, hükümeti aç” yazılı pankart ve attıkları sloganlarla hükümeti protesto etti.

İlk olarak Trump’ın göreve başladığı 20 Ocak 2017’de düzenlenen Kadınlar Yürüyüşü geçen yıl da 20 Ocak günü organize edilmiş ve yüz binlerce kişi gösterilere katılarak Trump yönetimini protesto etmişti.İlgili haberler
ABD’de yüz binlerce kadından Trump protestosu

ABD’nin New York kentinde bir araya yüz binlerce kadın, ‘Irkçı ve cinsiyetçi Trump gitmeli’ sloganla...

Trump’ın göçmen politikası çocukları ailelerinden...

Trump’ın ‘sıfır tolerans’ politikası olarak bilinen göçmen politikasında korkunç uygulamalar söz kon...

Kadınlar Donald Trump'a karşı sokağa çıktı

ABD’nin Chicago kentinde binlerce kadın, Donald Trump’ın ‘kadın karşıtı’ politikalarına karşı sokakl...