GÜNÜN SERGİSİ: Çağrışımlar
36 kadının 36 kadın fotoğrafçının fotoğrafları üzerine yazdığı yazılar ve fotoğrafların yer aldığı ‘Çağrışımlar’ isimli sergi, Kadıköy’deki Mecra’da 23 Mart’a kadar sanatseverleri bekliyor.

Yazar ve fotoğrafçı 72 kadın, "Mecrada Kadın Buluşması" isimli bir çalışmayla sanatseverlerle bir araya geldi. Kadıköy’deki Mecra’da 'Çağrışımlar' sergisiyle buluşan 72 kadının amaçladıkları ise fotoğrafları ile bir araya gelmek. Kadınlar böylesi buluşmaları devam ettireceklerini söylüyor. Ayırca bu buluşma ile ilgili yakın bir zamanda kitap ve blog hazırlığı planlanıyor.

SERGİDE YER ALAN İSİMLER
Sergide yer alan fotoğrafçıların isimleri şöyle: Arzu Filiz Güngör, Ayla Onat, Aylin Kızıl, Barbara Yoaf Karyo, Cansu Alkaya, Cansu Yıldıran, Çiğdem Namlı, Çiğdem Üçüncü, Damla Atak, Defne Sesin Okay, Desislava Şenay Martinova, Dilara Kızıldağ, Esra Özgüroğlu, Fatma Çelik, Figen Ekti, Gülnaz Bingöl, Gülşin Ketenci, Günseli Baki, Hale Güzin Kızılaslan, İlknur Can, Jivan Güner, Laleper Aytek, Meltem Ulusoy, Merve Seçkin, Nomi D'ozho Naaye, Özge Sebzeci, Sedef Özge, Semra Yeşil, Serpil Polat, Serra Akcan, Sezgi Abalı, Simru Hazal Civan, Sine Boran Art, Sinem Parlak, Şehlem Kaçar ve Tuğçe Yaman.

Yazarlar da şöyle:
 Aksu Bora, Aslı Aydınalp, Ayşe Yılmaz, Banu Uzpeder, Bingöl Elmas, Binnur Aloğlu, Denef Huvaj, Dilek Sever, Elif Gamze Bozo, Ezgi Polat, Fatma Taşlı Tunç, Feryal Saygılıgil, Gözde Orhan, Gülseren Yoleri, İlkay Yılmaz, Karin Karakaşlı, Leyla Alp, Leyla Toprak, Mehveş Evin, Melike Uzun, Mine Söğüt, Nilgün Şafak Şener, Nuray Sakarya, Nurcan Baysal, Özen Meral Uç, Özge Calafato, Pınar Öğünç, Roza Metina, Sema Kaygusuz, Sema Yakar, Sevda Turgut, Sevecen Tunç, Teodora Hacudi, Vildan Tüfekçioğlu, Yonca Güneş ve Zeyno Esmeray.

İlgili haberler
‘Beni Unutma’ sergisi

Trans Onur Haftası kapsamında LGBTİ tutukluların eserlerinin sergilendiği “Beni Bırakma” sergisi açı...

Kaf Dağı’nın ardı neresi!

Arap ve Fars kozmolojisinin efsanevi Kaf Dağı’ndan ilham alınarak hazırlanan sergi Canan: Kaf Dağı’n...

GÜNÜN SERGİSİ: Kuş kadınların ülkesi

Güzel bir sergi dolaşmak ister misiniz? Lale Temelkuran’ın “Kuş Kadınların Ülkesi” isimli resim serg...