GÜNÜN ŞARKISI: Une femme amoureuse
Dünyaca ünlü Fransız sanatçı Mireille Mathieu’nun zorlu yaşamına muhteşem bir şarkısı eşliğinde göz atalım mı?

22 Temmuz 1946'da doğan Mireille zor bir çocukluk geçirdi, yoksul bir ailede büyüdü. Büyük bir ailenin en büyük çocuğuydu (Mireille hariç, ailede 15 çocuk vardı: 14 erkek ve 1 kız kardeş). Sık gebelikler ve doğumlar annesini zayıf ve yetersiz hale getirdi. Erken çocuklukta Mireille daha küçük çocuklara bakmak zorunda kaldı. Uzun bir süre boyunca korkunç koşullarda yaşadılar ve sadece sekizinci çocuğun doğumuyla belediye onlara bir daire verdi. Okulda Mathieu başarılı olamadı. Solaktı bu yüzden, sürekli olarak "kötü alışkanlık" ile savaşmaya hevesli olan öğretmenlerin hoşnutsuzluğuyla tanıştı. Zorlukla 7 sınıfa kadar okudu, okulu bıraktı ve zarf yapmak için fabrikada bir iş buldu.

Mireille çocukluktan beri şarkı söylemeye başladı. Babasının iyi bir sesi vardı ve bir kilise korosunda şarkı söylüyordu. Mireille de bu şarkılara katıldı. Onunla birlikte şarkı söyledi ve harika bir düet yaptılar. 16 yaşındayken şehir vokal yarışmasına katılmaya karar verdi ve 3 yıl içinde aynı yarışmanın galibi oldu. Organizatörler onu Paris'teki “The Game of Fortune” adlı şov için Paris'e yolladı.

9 farklı dilde 1200'ü aşkın şarkısıyla ve dünya genelinde 120 milyonu aşkın kayıt satışıyla, Fransız basını tarafından Édith Piaf'ın halefi olarak nitelendirilmektedir.

Kaynak: Semra Çelik / Kadın haberleri paylaşım ağı


İlgili haberler
GÜNÜN ŞARKISI: Neama

Roya grubunun farklı tarzının yarattığı Neama ile güne başlayalım. ‘Ah yüzüne söyleyebilseydim’ deme...

GÜNÜN ŞARKISI: Kirli Beyaz Kedi

Unutursam Fısılda filmini izleyenler Hümeyra’nın söylediği bu şarkıyı hatırlayacaktır. Kendimizle, b...

GÜNÜN ÖNERİSİ: 114 aklınızın bir köşesinde dursun

Daha fazla köpük, daha fazla temizlik demek değildir!