GÜNÜN ÖNERİSİ: 114 aklınızın bir köşesinde dursun
Daha fazla köpük, daha fazla temizlik demek değildir!

Otomatik makinalar için kullanılan ve en üstün kir çözme yeteneğine sahip deterjanların köpük oluşturma özellikleri oldukça düşüktür. Bulaşık deterjanının su içerisinde yüzde 1 gibi küçük bir miktarının bile yıkanan bir nesneden tamamen uzaklaştırılması için litrelerce su harcamak gerekir. Bu nedenlerle bulaşıklara, bolca köpürsün diye fazla deterjan eklenmesi sizi ekstra masrafa sokmasının yanında daha fazla deterjan kalıntısına maruz bırakır! Her zararlı madde yutulduğunda hastayı kusturmaya kalkmayın. Özellikle çamaşır suyu, kezzap, gaz yağı içmiş birini kusturmayın. Çünkü bu tip kimyasallar gırtlak, yutak ve yemek borusunu yakarak geçer ve kusma esnasında spreyleme etkisinden dolayı solunum yolu tehlikesi yaratır.

UNUTMAYIN!
Kullanacağınız kimyasal ürünün en büyük tehlikeleri, etiketindeki en küçük yazılarda bulunur! Küçük yazıları mutlaka okuyun!
Hemen herkes itfaiyenin numarasını biliyor (Yine de emin olalım: 110) Peki zehirlenirseniz nereyi ararsınız? (Tamam, bu soru biraz zor oldu, kopya verelim; UZEM yani Ulusal Zehir Danışma Merkezi: 114)