GÜNÜN GÜZEL HAREKETİ: Şiddete karşı poşetler
Balıkesir Edremit’te bir esnaf dükkanında kullandığı poşetlere ‘kadına şiddete hayır’ ve ‘istismara sessiz kalma’ yazdırdı.

İlçemizde kadınlara yönelik şiddet, aile içi şiddetin önlenmesi, bunlarla mücadele ve çocuk istismarına sessiz kalmamak adına yürüttüğümüz çalışmalar, etkinlikler ve çağrılar sanıyorum sonuç vermeye başladı.

Edremit ilçemizde sosyal sorumluluk adına kitle örgütleri ile birlikte yürütülen dayanışmaya kadınlarımız ve esnafımızda destek vermeye devam ediyor. Sosyal medyadan kadınlarımız seslerini duyurmaya çalışıyor.

Ne yazık ki günümüz Türkiye’sinde hali hazırda yaşanan korona virüsü karantina sürecinde bile 21 kadınımız şiddete maruz bırakılarak öldürüldü. Kadına şiddet ve çocuk istismarı o kadar arttı ki duyarsız kalmak imkansız hale geldi. Çevremizde iletişim kurduğumuz herkes mutlaka ekonomiden, kadına şiddetten ve çocuk istismarından bahseder oldu.

Sözde eşitlik değil adalet istiyoruz, baskıya ve şiddete maruz kalmak istemiyoruz düşüncesi bütün kadınlar arasında yaygınlaşmaya başladı. Bizim de bu duruma sessiz kalmayan bir esnafımız var artık. İlçemize bağlı Güre Beldemizde kurulu bulunan temizliği ve hijyeni ile parmakla gösterilebilecek nitelikte olan Ünlü kasabımız farklı bir bakış açısı ve sosyal sorumlulukla diğer esnaflarımıza örnek olacak çalışması çok ses getirecek.

İşletmesinde kullandıkları poşetleri ücretsiz olarak müşterilerine veriyorlar, poşetleri doğada çözünebiliyor.

Ve daha güzeli;

Poşetin bir yüzünde, “kadına şiddete hayır”, diğer yüzünde “istismara sessiz kalma” yazıyor.

Bütün esnafımıza örnek olacak bu sosyal sorumluluktan dolayı Edremit Güre esnafımızdan Ünlü Et & Besiciliği takdir ediyorum.

Çok teşekkür ederiz Sibel İnan Ünlü ve Mehmet Ünlü…

İlgili haberler
GÜNÜN GÜZEL HAREKETİ: Eski cinsiyetçi reklamlara y...

Erkek fotoğrafçı eski döneme ait cinsiyetçi reklamlardaki cinsiyet rolleri tersine çevirdi...

GÜNÜN GÜZEL HAREKETİ: Sahada ‘ponpon kızlar’a veda

ALBA Berlin, kendi sahasında oynanan maçlarda artık ‘ponpon kızlar’ şovuna yer vermeyecek: ‘Genç kad...

GÜNÜN PROJESİ: Çocuklar gelinlik giymesin, okula g...

‘Çocuklar Gelinlik Giymesin, Okula Gitsin’ projesi kapsamında Fethiye’de kitap sayfalarından oluşan...