GÜNÜN ÇAĞRISI: Şubadap Çocuk tam size göre, var mısınız desteğe?
Çocukların ihtiyaçlarının bu kadar ticarileştirildiği, üstelik içeriğinin de bu kadar gericileştirildiği, cinsiyetçileştirildiği bir dönemde Şubadap Çocuk gibi oluşumlara çok ihtiyaç var.

Praksis Müzik Kolektifinin bir parçası olarak 2013 yılından bu yana pek çok çocuk şarkısı besteleyen ve 3 tane albüm çıkaran Şubadap Çocuk Orkestrası yeni albümleri için çalışmalara başladıklarını duyurdu. “Şarkılarımızın tüm hakları çocuklara aittir” diyen Şubadap Çocuk, bestelenen şarkıların ticarileştirilmediği sürece özgürce kullanılabileceğini söylüyor. “Şubadap Çocuk’un yeni albümü için çalışmalarımız sürüyor. 6 ya da 7 şarkıdan oluşacak albümün ismi ‘Dersler Uzun Teneffüsler Kısa’ olacak gibi duruyor” diyen Şubadap Çocuk Orkestrası İzmir’in çeşitli yerlerinde yaşayan 12 çocukla çalışmalara başladıklarını ve albümün eylül ayı sonunda yayımlamayı düşündüklerini belirtti.
Çıkardıkları albümlerde #halksponsorluğu dedikleri yöntemini kullanan Şubadap Çocuk, Dersler Uzun, Tenefüsler Kısa albümleri için dayanışma çağrısında bulundu.

Tüm çalışmalarımızda alternatif yöntemleri uygulamaya çalışıyoruz. Albüm yayınlama meseleleri tamamen şirketlerin tekelinde dönerken biz 3 albümdür #halksponsorluğu ile yapıyoruz albümlerimizi ve “Ticarileştirilemez, kalan tüm hakları da çocuklarındır” diyoruz. Aslında toplumsal bir ihtiyaç olarak yaptığımız çocuk şarkılarının ekonomik yükünü de beraber çekmeye çalışıyoruz.
Siz de bu yeni albüm için destek olmak isterseniz, bize ulaşın.
0553 507 09 52
[email protected]


Çocukların eğlenme ve öğrenme ihtiyaçlarının bu kadar ticarileştirildiği, üstelik içeriğinin de bu kadar gericileştirildiği, cinsiyetçileştirildiği bir dönemde Şubadap Çocuk gibi oluşumlara çok ihtiyaç yok mu sizce de? 
Hadi gelin; prenses değil doktor olmak isteyen, bunun için de bütün kuralları yıkan prenses İnci'nin ve onun destekçisi ejderha Zogi'nin hikayesini dinleyelim :)

 

İlgili haberler
Eril dilinizden de, cinsiyetçi söylemlerinizden de...

Kocaeli Üniversitesinden kadınlar kalıplaşmış eril dile ve cinsiyetçi söylemlere karşı "Ekmek ve Gül...

GÜNÜN ÖNERİSİ: Bırakın çocuklar 'çocuk' olsunlar

Bugünkü önerimizi [email protected]'e gönderdiği mektubuyla Sakarya'dan Ezgi yaptı sizin için...

Kız çocukları için cinsiyetçi izleri aşan bir kita...

Amerikalı Psikolog Stephanie Tabashneck hazırladığı boyama kitabıyla kız ve oğlan çocuklarına yöneli...

Çocuk şenliğinde çocuklar Kiki’yi izleyip afiş tas...

Geçtiğimiz 23 Nisan’da Bodrum’da Başsavcının koltuğuna oturan çocuk ‘Çocuk işçilik son bulsun’ demiş...

Kadın eğitimciler anlatıyor: Cinsiyetçi ve baskıcı...

Kadın eğitimciler, eğitimin durumunu ve öğrencilere yansımasını değerlendirdi...

GÜNÜN ÖNERİSİ: Eğitimciler; bu broşür çok işinize...

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği'nin okul psikolojik danışmanları ve eğitimciler için hazırladığı ‘G...