GÜNÜN ÇAĞRISI: Ayşegül D. için adalet!
Çocuğunu istismar ettiği için kocasından şikayetçi olan, bunun üzerine kocası tarafından şiddete ve silahlı saldırıya maruz kalan Ayşegül D’nin davasına Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinden çağrı var!

İstanbul’da Tuzla’nın Aydınlı Mahallesi'nde yaşayan Ayşegül D. 20 yıllık evliliği boyunca şiddet gördüğü kocasının 11 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunduğunu öğrenince savcılığa başvurarak kocasından şikayetçi oldu. Boşanmak istediği eşi Ömer D. denetimli serbestlikle ev hapsine gönderildi. Şiddet uyguladığı Ayşegül’ün ve istismarda bulunduğu çocuğunun evine! Bunun üzerine Ayşegül çocuklarıyla beraber evden ayrılmak zorunda kaldı, iki çocuğu devlet gözetimine alındı. İki ay kadar önce de Ömer D, Ayşegül’ü çalıştığı yerde önce darbetti daha sonra da öldürmek için 4 kurşun sıktı. Şans eseri yaralı kurtulan ancak o 4 kurşun kritik yerde bulunduğu için kurşunları vücudunda taşımak zorunda olan Ayşegül kendisi ve çocukları için adalet istiyor.
Ayşegül ve çocuklarının yaşadıkları, cezasızlığın sonuçlarını ve yasaların gerektiği gibi uygulanmadığını bir kez daha gösterdi. Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği olarak bu davanın cezasızlıkla sonuçlanmaması için tüm kadınları Ayşegül’le dayanışmaya çağırıyor, Ayşegül için adalet istiyoruz!
Basın açıklamamız saat 9.00’da Adliye önünde gerçekleşecek.

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği

İlgili haberler
Ayşegül adalet istiyor!

11 yaşındaki kızını istismar eden kocasını şikayet etti, adam serbest bırakıldı. Ayşegül’ü 4 kurşunl...

Ayşegül’ün çağrısına kadınlardan yanıt

Esenyalılı kadınlar Ayşegül'ü yalnız bırakmadı. Ayşegül'ün ziyaretine giden kadınlar: ‘davanın takip...

Ayşegül D. için adalet!

Çocuğunu istismar ettiği için kocasından şikayetçi olan, bunun üzerine kocası tarafından şiddete ve...