Lisede tacize uğrayan E.’nin annesinden çağrı: Vazgeçmeyeceğiz
Küçükçekmece Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesinde bir öğretmen öğrencisini taciz etmiş, öğrenci tacizi mahkemeye taşımıştı. Anne Melek K., Yarın görülecek 2. duruşması görülecek davaya çağrı yapıyor.

Merhaba Ekmek ve Gül okurları. Kızım E. 2016 yılında Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesinde okurken coğrafya öğretmeni S.D.’nin cinsel tacizine maruz kaldı ve şikayette bulundu. Şikayet sonrası okul yönetimince başlatılan soruşturmadan sonuç alamayınca olayı adli mercilere taşıdık. 20 Kasım’da Küçükçekmece Adliyesinde görülen dava 14 Mart’a ertelendi. Yarın davanın ikinci duruşması görülecek.

Ne pahasına olursa olsun biz susmayacağız. Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesinde tacize geçit vermeyeceğiz. Zerre kadar suçu olan herkes yargılanana, gereken cezaları alana kadar asla yorulmayacağımızı, vazgeçmeyeceğimiz davamızdan. Daha ilk günden yanımızda olan, Kadriye Moroğlu Lisesindeki tacize ses çıkaran çocuklarımıza biçilen disiplin cezasında sesimizi duyan duyuran bütün kadın örgütlerine, bu çığlığa sesini katan herkese sonsuz teşekkürler. Asla yalnız yürümeyeceğimizi gösterdiler. Asla yalnız yürümeyeceğiz. Bir çocuğun çığlığı, binlerce çocuğun çıkaramadığı ses oldu. Bütün duyarlı insanları saat 11.00’deki duruşmamıza bekliyoruz.

İlgili haberler
Lise öğrencilerinden tacize karşı boykot: #TacizVa...

Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi öğrencileri, #TacizVarSesÇıkar kampanyası başlattı. Dersleri boykot e...

Ses çıkarıyoruz: Kadriye Moroğlu lisesi öğrenciler...

Çocuklar İçin Daha İyi Bir Dünya Girişimi, Küçükçekmece’de bir lisede yaşanan cinsel istismara tepki...

Tacize uğrayan öğrencinin ailesinden Bakana yalanl...

Milli Eğitim Bakanı, lisede öğrencisini taciz ettiği belirtilen öğretmenin dosyasının işlemden kaldı...