‘Kadınlar olarak adaylığımızı koyduk, temsilci olduk!’
İzmir’den işyeri baştemsilcisi bir kadın anlatıyor: ‘Bastırılmak istendim, susturulmak istendim. Ama sonuçta seçim sandığında işçi arkadaşlarımızın iradesi konuştu.’

Bizler, kadın arkadaşlarımızla temsilcilik seçiminde ön saflarda yer almak istediğimiz için aday olduk.

Temsilci seçimleri öncesi sağ olsunlar benden önce arkadaşlarım “adaylığını koydu” diye duyurdular. Gerek çalışma ortamında olsun, gerek çevrede arkadaşlıkta olsun bir etkim olduğunu düşünüyorum. Gerçekten bir işçinin en ufak ihtiyacı için olsun yardım etmeyi seviyorum.

Ben iş hayatımda hiçbir zaman işten kaçmadım. Temizlik işçisiyim. Haksızlığa uğradığımda işçi de olsa işveren de olsa hakkımı aradım. Arkadaşlarımı da hep hak arama yönünde yönlendirdim. Bu durumda temsilci adayı olduğumda diğer arkadaşlarımla beraber, kadın ve erkek pek çok arkadaşlarımızın desteğini de kazandık...

Tabii ki temsilci adayı olmama birkaç kişinin itiraz ettiğini de duydum. Bastırılmak istendim, susturulmak istendim. Ama sonuçta seçim sandığında işçi arkadaşlarımızın iradesi konuştu. Şu anda işyerimizde ikisi kadın olmak üzere altı temsilci var. İşçi arkadaşlarımız cinsiyetçiliğin her türüne karşı durup, kadın erkek demeden dayanışarak bizi seçmişler.

Biz de bu inançla; “Gücümüz birliğimiz” deyip,işçi arkadaşlarımızı dinleyerek, sürekli iletişimde olarak, yönetime karşı dik durarak daha iyi çalışma ve yaşam koşulları için sendikamızda mücadele edeceğiz.

Yaşasın işçi dayanışması. Yaşasın kadın mücadelemiz. Birleşerek kazanacağız.

Görsel: Freepik


İlgili haberler
‘Kadınları baskılayanlar değil kadınlar kazanacak’

“Kızım, ‘Anne ya sen de Emine Bulut gibi olursan’ dedi. Hep korku hep stres. Ama iyileşince ve ayağı...

Hastanede çalışan temizlik işçisi kadın: Bizi bir...

“Hiç halimizi, sıhhatimizi, malzeme sorunlarımızı, yemek sorunlarını, içeceğimiz suyu bile bize sora...

Hastane temizlik işçileri: ‘Kurşunların arasında a...

Sağlık alanının en görünmezleri hastanede çalışan temizlik işçileri. Kadrolu, sözleşmeli, taşeron ay...