Kadın dayanışmasına güvenin
Daha önce birkaç kez Ekmek ve Gül’e yazdı Nazlı kendini bulma hikayesini. Ailesinin tüm baskılara inat, yaşamını kurmak için hâlâ direniyor.

Merhaba Ekmek ve Gül okurları, sizlere daha önce de yazmıştım. En son yazımdan bu yana hayatımda çok şey değişti. Boşanma davam bitti, artık özgür bir kadınım. Ailem eski eşime dönmem için çok uğraştı, “Dönmeyeceksen de çocuklarını gönder” dediler ama ben yılmadım, çocuklarımdan vazgeçmedim. Çünkü çok iyi biliyorum ki, geri dönersem beni şiddet dolu günler bekliyor. “Bak gördün mü ailen sana sahip çıkmadı” diyerek daha kötü şeyler yaşatacaktı belki de bana.

Bu süreçte çalıştığım pastaneden ayrılmak zorunda kaldım, çünkü patron bana hakaret ediyor, aşağılıyordu. Defalarca uyardığım halde hakaretlerine devam etti, ben de ayrıldım.

Kadın olmak sadece evin içinde zor değil, işyerinde de, sokakta da zor. Şimdi başka bir iş yerindeyim, güvenceli, sigortalı bir işim olsun istiyorum. Biliyorum ki bu günler de geçecek, çünkü ne zorlukları aştım, en kötü günleri geride bıraktım. Tüm kadınlara sesleniyorum yeter ki güçlü olun, kadınların dayanışmasına güvenin.

İlgili haberler
NAZLI YENİ BİR YAŞAM KURUYOR: Artık şiddet yok; te...

Şiddet gördüğü için eşinden ayrılan, 2 çocuğu ile yeni bir yaşam kurmaya çalışan Nazlı sesleniyor: ‘...

‘İki satırlık adamları musallat etmeyelim ömrümüze...

“İki satırlık adamları ömrümüze musallat etmemek” için satırlarca yazdığımız direnç hikayelerimize v...

Ne yoksulluk, ne sömürü, ne şiddet...

Bugün kadınların kendi hayatları üzerinde her türlü şiddetten azade olarak karar verebilme mücadeles...