Evde kal Türkiye, ofiste kal muhasebeci
Biz tahsilatçı olmaya ve çalışmaya devam etmek zorundayız. İşveren krizi bahane eder, aidatlarını da ödemez ve geciktirir, ancak biz yine işveren ceza almasın ve işleri görülsün diye çalışır dururuz.

Biz mali müşavirler bürolarında ortalama en az 2 yardımcı insanla çalışıyoruz, önce evrakları topluyoruz sonra kayıt altına alıp beyan veriyoruz. Pek çok sektörden gelen evrakların çoğu bir poşetin içinde karmakarışık gelir, elden geçir, düzenlenir. Bu işler çok yorucudur. Sürekli hijyeni sağlamak çok mümkün değildir anlayacağınız. Kim bilir kaç el değiştirerek bizi elimize ulaşır bu faturalar ve fişler! Korona sonrası ofisleri kendi imkanlarımız dahilinde dezenfekte etmeye çalışıyoruz, fakat evrakları ilaçlamak mümkün değil. Kağıtları düzenlerken eldivenle de çalışmak bizim açımızdan çok zor.

Çoluk çocuk sahibi olan insanlar olarak okullar tatil edildikten sonra çocukları evde bırakarak ofislerin yolunu tutuyoruz. “Evde kalın” çağrıları yapılıyor hep ama kalmak mümkün değil. Evraklar eve taşımak hem risk hem de böyle evden çalışmak çok zor bizler açısından.

Birçok şeye düzenlemeler yapıldığının açıklanmasının ardından tam sevinecekken sadece ödemelere altı ay erteleme getirildiğini öğreniyoruz. Biz yine çalışmaya, virüse karşı kendi kendimizi korumaya devam edeceğiz.

Biz tahsilatçı olmaya ve çalışmaya devam etmek zorundayız. İşveren krizi bahane eder, bizlere aidatlarını da ödemez ve geciktirir, ancak biz yine işveren ceza almasın ve işleri görülsün diye çalışır dururuz. Yani evde kalmak mümkün değil! 

Biz çalışanları koruyucu önlemlerin de acilen alınması gerekiyor. Vergi beyanlarının ertelenmesi, hizmet belgelerinin bildiriminin ertelenmesi, vergi incelemeleri dahil işlerin ertelenmesi gerekiyor...

İlgili haberler
Krizi fırsata çevirenler emekçileri düşünmüyor

Antalya’da yaşayan ve 20 yıldır kuaförlük yapan Nesrin Öztürk, ekonomik krizin üstüne bir de koronan...

İşten atılmak değil, iş güvencesi ve ücretli izin...

Boyner’de kasiyer olarak çalışan bir kadın işçi: Biz bugün evdeyiz, ama her güne kaygıyla uyanacağız...

Anaokulunda koronavirüs fırsatçılığı: Öğretmenleri...

Tuzla’da bulunan bir özel bir anaokulunda koronavirüs dolayısıyla okulların tatil edilmesinin ardınd...