‘Düzensizlik mağduriyetimizi artırıyor’
‘Bu süreçte yaşananları insanın aklı almıyor. Her şey büyük bir kargaşa içinde, hiçbir yerde düzen yok. Bu düzensizlik insanların mağduriyetini de artırıyor.’

Herkese merhaba, ben deprem bölgesi olan Hatay’da yaşıyorum. Depremden bir hafta önce eşim çalışmak için Arabistan’a gitmişti. Deprem olduğunda çocuklarım çok etkilendi. Eşim o nedenle bizi yanına almaya karar verdi.

Depremzede olduğumuz için Arap ülkelerinden birine gitmek kolaylaştı. Nüfus dairesine pasaport çıkartmaya gittim. 2 oğlum öğrenci olduğu için devlet tarafından sadece defter parası alınması gerekiyordu fakat oradaki çalışan personel harç parası da yatırmamı söyledi.

İşlemler sürerken bir başka personel ise çocuklar için harç yatırmama gerek olmadığını ve paramı vergi dairesinden veya ziraat bankasından geri alabileceğimi söyledi. Vergi dairesi yıkılmış durumda. Bana söyledikleri tarihe kadar dilekçe yazmamı, yazmazsam paramın iadesi olmayacağını da söylediler. Vergi dairesinin internet üzerinden iletişim numarasını bulmamı ve iletişime girmemi söylüyorlar. Yıkık olan binayla da irtibata giremedim. Dolayısıyla da paramı alamadım.

Bu süreçte yaşananları insanın aklı almıyor. Her şey büyük bir kargaşa içinde, hiçbir yerde düzen yok. Bu düzensizlik insanların mağduriyetini de artırıyor.


İlgili haberler
Çadırlarımızın kaldırılmasına depremzedelerden tep...

AFAD'ın İskenderun Mustafa Kemal Mahallesi'nde bizim ve diğer gönüllülerin çadırlarının kaldırılması...

Adıyaman’da depremzede kadınlar: 37 gündür yanımız...

Adıyaman’da “Kız Kardeşlik Köprüsü ile Hayatı Yeniden Kuruyoruz” diyerek onlarca kadınla bir aradayd...

Dersimli kuaförler Malatya’da depremzede kadın ve...

‘Kız Kardeşlik Köprüsü ile Hayatı Yeniden Kuruyoruz’ çağrımıza cevap veren Dersim’de yaşayan kuaförl...