Buradayım, hayattayım, adalet mücadelesine devam ediyorum
Fethiye'de 8 kişinin toplu tecavüzüne maruz kalan ve kadınların dayanışmasıyla adalet mücadelesi veren kadın, Anayasa Mahkemesi kararının ardından Ekmek ve Gül aracılığıyla kadınlara mesaj gönderdi.

14 yıl olmuş. 14 yıldır 8 tecavüzcü erkeğin bana yaşattıkları vahşeti hatırlamadığım bir gün bile geçirmedim. Hâlâ gözlerimi kapattığımda görüyorum bacaklarımın arasından akan kanı yıkayışımı. Hala unutmadım kapının önünde beni nasıl öldüreceklerini planladıklarını işitirken hayatta kalmayı ne çok dilediğimi. Ve hala adalet için mücadeleye devam ediyorum. Buradayım ve hayattayım. 14 yılda çok şey öğrendim. Örneğin kadın dayanışmasını. Örneğin binlerce yıllık erkek cinsi iktidarının kadınları nasıl kıyıma uğrattığını. Biliyorum ki yaşadığım tecavüz ve yıllardır sürmekte olan hukuk mücadelesi binlerce yıldır kadınların yaşadığı zulüm ve aşağılanmadan bağımsız değil. O yüzden belki de ihtiyacım olan adaleti asla elde edemeyeceğimi bilsem de adalet için mücadeleye devam ediyorum. Daha da bu mücadelede iyisi kendimi hiç yalnız hissetmiyorum. Tüm kız kardeşlerime sevgilerimle.

Fethiye tecavüz davasında AYM'den emsal karar: Deliller toplanmadı, etkili soruşturma yapılmadı, devletin hak ihlali var!

Fotoğraf: Ekmek ve Gül

İlgili haberler
Fethiye tecavüz davasında AYM'den emsal karar: Del...

Anayasa Mahkemesi, Fethiye’de sekiz kişinin bir kadına toplu tecavüz etmesinin ardından açılan ve be...

Savcı tecavüz girişimine 'basit istismar' dedi

Çocuğa tecavüz girişiminde bulunan failin nitelikli cinsel istismar suçundan yargılanması gerektiğin...

Hoş geldin Menekşe!

Menekşe… 12 yaşında evlendirilmiş, altı çocuğuyla yıllarca şiddet sarmalının içinden bir çıkış aramı...