Bir öğün ücretsiz yemek için birlikte mücadeleye
İşveren nasıl bizlerin yemeğini vermek zorundaysa bunu işçiler mücadeleleriyle kazandıysa devlet de çocukların okuldaki bir öğünlerini karşılamalı. Bunu sağlamak için hep beraber hareket etmeliyiz.

Beslenme hepimiz için temel ihtiyaçtır. Biz kadınlar içinse kendi beslenmemizi geçtim ailenin özellikle çocuklarımızın beslenmesi hep en önemli olmuştur. Artan fiyatlar en temel şey olan beslenmemizi çok kötü etkiliyor. Okullarda kantin fiyatları uçmuş durumda ve sağlıksız, ancak evde yapmak da çok masraflı. Yine biz işyerinde haftada bir iki et yiyoruz ama evde çoğu zaman bu bile olmuyor. Fabrikada diğer arkadaşlar ile konuştuğumda gördüm ki çoğumuz bu dertten mustarip. Bazılarımız aldığı ücretin hiçbir şekilde yetmediğini, iki çocuk okurken her gün harçlık vermenin ne kadar zor olduğunu söylüyor, bazılarımızsa yemekhanede çıkan süt, ayran, meyve gibi besinleri eve götürüp çocuklarının beslenmesine koyuyor. Hatta paketli çikolata, helva, bal, tereyağı gibi şeyleri biriktirip evde çocuklara yediren, beslenmesine koyan, hamur işleri için kullanan da var. İşveren nasıl bizlerin yemeğini vermek zorundaysa bunu işçiler mücadeleleriyle kazandıysa devlet de çocukların okuldaki bir öğünlerini karşılamalı. Bunu sağlamak için hep beraber hareket etmeliyiz. Bu birimizin değil hepimizin sorunu.

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği tam da bunun için bir kampanya başlattı. Bu mektup aracılığıyla bu kampanyaya destek çağrısında bulunmak istiyorum.

Kampanyaya destek olmak için TIKLAYIN


İlgili haberler
Yuh yuh soyanlara, insana kıyanlara...

Haziran sayımız mülteci meselesinden, geçim derdine, ek zam talebine kadar farklı illerde kadınların...

Ne yapacaksınız seneye ev işini?

Yan yana gelmiş beş altı kadın sohbet ederken bir soru atılıyor ortaya, suratlarda belli belirsiz bi...

Yanımda binlerce kadın var!

İlk defa Ekmek ve Gül'le tanışan Gizem, hislerini kaleme aldı.