Beraberliğimizi hiçbir ‘Sanem Dikmen’ bozamaz
ETF Tekstil fabrikasında 7 gündür gasbedilen kıdem tazminatı ve ikramiyeleri için direnen işçilerin mücadelesi sürüyor. Eşinin mücadelesini destekleyen Meral Yiğit duygularını Ekmek ve Gül’e yazdı.

Ben ETF Tekstil işçisi eşiyim…

ETF Tekstil 22 Temmuz'dan bugüne kadar patrona karşı direniyor. Haklı mücadelelerinde yanlarındayız, yanlarında olmaya devam edeceğiz.

ETF Tekstil patronu Sanem Dikmen’i hep takdir etmiştim. İyi üniversite mezunu, iyi kariyer yapmış. Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği başkanlığı yapıyor. Kadınlara istihdam sağlıyor. O bir kadın. Kadını kadından başkası anlamaz diye düşünüyordum.

Bayram öncesi ani bir haberle 'Fabrikayı kapatacağım' dedi. Böylece 350 işçiyi bir kelime ile işsiz bırakarak haklarını vermiyor.

Fabrikayı bugüne getiren işçilere haklarını istedikleri için “Şov yapıyorlar” diyor. Hakkını istemek için fabrika çatısına çıkan kadın işçiye “Benim çocuğumun morali bozuluyor” diye haber yolluyor. 350 işçinin çocukları çocuk değil mi? Onlar mutsuz, gözleri yaşlı. Onları nasıl ikna edelim?

Sanem Dikmen kariyer edinirken keşke vicdan da edinseydi. İşçiyle beraber olsaydı. İşçiler süreci ondan dinleselerdi, çözümü beraber bulurlardı.

Sanem Dikmen çok şey kaybettin ama işçiler çok şey kazandı. Kadın erkek omuz omuza yüzlerce kişi birleşmeyi, birlik olmayı başardınız.

Kısaca bu süreçte de hissettiğim patronun tek kalması ama işçilerin yüzlerce olmasıydı… Birlik ve beraberliği kimse bozamaz. İşçilerin yanındayız. Bizim beraberliğimizi hiçbir Sanem Dikmen bozamaz.

Fotoğraf: Ekmek ve Gül

İlgili haberler
Ekmek ve Gül’den ETF işçilerine dayanışma ziyareti...

Ekmek ve Gül direnişlerinin 6. gününde olan ETF işçilerini ziyaret etti: ETF direnişinin kazanması i...

Hakları için direnen ETF işçilerinin yanındayız!

ETF Tekstil fabrikasında gasbedilen kıdem tazminatı ve ikramiyeleri için mücadele eden işçilerin yan...

Direnişteki ETF işçileri: Yan yana gelemeyiz diyor...

Kapatılacağı duyurulan ETF Tekstil’de başta kıdem tazminatları olmak üzere alacakları için fabrikaya...