‘Barış’ diye haykırmak için sahadayız
4. Geleneksel 103 Korkmaz İnsan, Barış ve Dostluk turnuvası bu sene Korkmaz Tedik’in doğum günü olan 21 Haziran’da başlayacak. Kadınlarda barış için, umudu yaşatıyor ve turnuvada buluşuyoruz.

Bundan dört yıl önce yaşanan Ankara Katliamı’nda hayatını kaybeden 103 insandan biriydi Korkmaz Tedik. Ardında barışı ve umudu, dostluğu daha yüksek sesle haykıran birçok insan bıraktı. Biz de durmadan, yılmadan, korkmadan, yüksek sesle haykırmaya ve yaşatmaya devam edeceğiz. Onun adına 4 yıldır ‘Geleneksel 103 Korkmaz İnsan, Barış ve Dostluk turnuvası’ gerçekleşiyor.

Bu turnuva bu anlamda benim için de çok önemli ve anlamlıydı. İlk turnuvada biz kadınların birçoğu ilk defa topu ayağımıza değdirenlerdik.Yine de cesaret göstererek sahaya çıktık. İlk sahaya çıktığım gün kalça kemiğim çatladı ve uzun süre düzelemedim. Fakat ikinci sene hiç tereddüt etmeden “Yine o sahada olmalıyım” dedim.
Her sene kadın takımlarının sayısı çoğalıyor. Eğitim Sen, Mirabel Kardeşler, Mart Menekşeleri, Mira’nın Yıldızları, İlerici Kadınlar Meclisi, BES’li Kadınlar, Alyazma, Ergene Stare, Korkmaz Kadınlar, Konyaaltı Cemevi Kadınlar takımı olarak bu sene on takım katılacağız.

Geçen senelerden farklı olarak bu sene iki tane çocuk takımı da olacak. 10 Ekim ‘de katledilen en küçük barış katılımcısı olan Veysel Ataman ve geçen aylarda Finike’de tarlada çalışırken hortumun şiddetinden başına sert cisim gelerek kaybettiğimiz Berivan Karakeçili adına kurulan iki takım da yer alacak. Bu turnuvaya emek veren, büyüten, katılan herkes var olsun. Yine her gol barış ve dostluk için olacak. İnadına barış ve demokrasi demekte ısrarcı olacağız. 21 Haziran'da başlayacak olan turnuva Antalya, Muratpaşa Konuksever stadında başlayacaktır. Barış ve demokrasi dostları herkesi bekliyoruz.

İlgili haberler
Sandık bir şeydir, örgütlü güç her şey

Bunca sefalet, bunca yalan dolan, bunca güvensizlik, bunca çirkinlik içinde “Her şey güzel olacak” d...

Umudumuzu mücadeleyle birleştirelim

AKP’ye oy veren, vermeyen işçilerde birçok fikir olmasına rağmen “Seçimlerde usulsüzlük yapıldı. Bin...

Ev işçisi Leyla anlatıyor: Sigorta yok, gelecek yo...

Ev işçisi Leyla: ‘Bazen ev sahipleri çok takıntılı oluyor, kıl görse yeniden temizlik yaptırıyor. Ti...