Kadın sanatçılardan 25 Kasım’a giderken mücadele çağrısı
Kadın sanatçılar, 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü vesilesiyle paylaştıkları videoda ekmek ve gül mücadelesini büyütme çağrısında bulundu.

Kadın sanatçılar 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’ne doğru giderken Judy Collins’in “Bread and Roses” (Ekmek ve Güller) adlı parçasını kullanarak sanatlarıyla hakları ve özgürlükleri için, ekmek ve gül için mücadeleyi büyüteceklerini ve dayanışmanın önemini vurguladı.

Sanatçılar, paylaştıkları videoda şu çağrıya yer verdi:

“25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle mücadele gününde biz kadın sanatçılar olarak hala bu savaşı vermek zorunda olduğumuz için büyük bir üzüntü ve öfke duyuyoruz. Dünyada ve özellikle ülkemizde hayat standartlarımızın düşmesine, insan haklarımızın ellerimizden alınmasına izin vermiyoruz. İnsanlık olarak gül beklerken ekmek bulamadığımız bu dönemde birliğimiz, savaşmaktan asla yorulmayacağımızın, maruz bırakıldığımız şiddetlerin sonunu getireceğimizin habercisidir. Mücadelemiz, haklarımızı ve özgürlüğümüzü elde etme yolunda bizlere umut kaynağı olacaktır. Ekmek ve gül için; haklarımız ve özgürlüğümüz için yaşasın kadın dayanışması!”


İlgili haberler
İranlı kadınlardan 25 kasım açıklaması: Kadın, yaş...

25 Kasım'a giderken İranlı kadınlar kız kardeşlik mücadelesini büyütmeye çağırdı

EMEP: 'Eşit, şiddetsiz, özgür bir yaşam için Türki...

EMEP, tüm kadınları, sürekli kriz ve şiddet üreten sömürü ve baskı düzenini yıkmak, kadınların eşit...

Şişli'de 'HPV nedir?' söyleşisi

Şişli Ekmek ve Gül Grubu'nun çağrısı ile kadınlar Nostalji Kitap Kafe'de Dr. Irmak Saraç ve Editörüm...