GÜNÜN TEPKİSİ: Okul birincisi doktordan ‘Teşekkür etmiyorum’ mesajı
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyet töreninde konuşan dönem birincisi Doktor Sultan Kurt fakültede yaşadığı sorunlara değinirken sözlerini ‘Teşekkür etmiyorum!’ diyerek tamamladı.

MSKÜ Tıp Fakültesinde öğrenim gören 127 hekim adayı, düzenlenen törenle diplomalarını aldı. MSKÜ Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen törene öğretim üyeleri ve mezun olan öğrenciler ile aileleri katıldı.

Türkçe Tıp Programı 7. dönem mezunları adına dönem birincisi Sultan Kurt’un yaptığı konuşma mezuniyet törenine damga vurdu. Kurt okuduğu süreç boyunca yaşadığı sorunlara değinerek tepki gösterdi:

“Hastalıktan canımız çıkarken kovid testi vermemizden bile rahatsız olanlara, dersi ne de olsa geçemeyeceksiniz diyen saygıdeğer hocalarımıza, aldığımız anamnezleri beğenmeyip kâğıdı yırtanlara, intörnlüğümüzün ilk altı ayı boyunca kazandığımız üç kuruş parayı bile zamanında yatırmayanlara, eğitim adı altında kimsenin yapmak istemediği işleri sadece işler aksamasın diye biz aday hekimlere yıkanlara, bazen bizim de bir annenin evladı olduğumuzu unutanlara, en çok da vakti zamanında bizimle aynı yollardan geçen, aynı dertlerden muzdarip olan ama şimdilerde benzer sıkıntıları biz yaşarken gözünü, kulağını kapatan meslektaşlarıma maalesef teşekkür etmiyorum!”

Haber-Fotoğraf: AnterHaber

İlgili haberler
GÜNÜN TEPKİSİ: Drama eğitmeninden çocuk istismarın...

Ayvalık Sanat Derneği Başkanı, Drama Eğitmeni Ayşe Tosunoğlu hazırladığı drama ile çocuk istismarı f...

GÜNÜN TEPKİSİ: Elbise satarak geçinen Abdal kadınl...

Sokakta elbise satarak geçimini sağlayan dezavantajlı gruplardan Abdal kadınlar sürekli maruz kaldık...

GÜNÜN TEPKİSİ: Cinsiyetçi zihniyetle mücadelemiz d...

Bandırma Emekçi Kadın Platformu, Gerçek Bandırma gazetesinin internet sitesinde yayımlanan ‘Süt ve S...