Yeğenine tecavüz eden imam bir de şikayetçi oldu!
Ablasının kızına tecavüz ederek hamile bırakan, çocuğun babası olduğu DNA raporu ile belirlenen imam tutuklandı. İmam “Uyurken odama girmiş. Rızam dışında ilişkiye girmiş. Asıl ben şikayetçiyim” dedi.

Erzurum’da bir genç kadın, geçen 31 Temmuz’da Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek imam dayısı A.İ.’nin kendisine 2016 yılında tecavüz ettiğini belirterek şikayetçi oldu. Dayısının tecavüzü ile hamile kaldığını anlatan kadın, tehditler nedeniyle bunu kimseye anlatamadığını söyledi. 9 Mayıs 2017’de başka bir şehirde özel bir hastanede doğum yaptığını belirten kadın şikayet dilekçesinde şunları anlattı:

İMAM OLDUĞUM İÇİN HERKES BANA İNANIR
“Dayım ile anneannemin yaşadığı köye gittik. Akşam saatlerinde köyde hasta olan birini ziyaret için anneannem, annem, dayım, yengem ve 3 çocuğu evden ayrıldı. Ben tek kaldım. Yarım saat sonra dayım eve geldi. Televizyon izlerken odaya gelen dayım battaniyeyi yüzüme kapatarak tecavüz etti. ‘Bu yaşadıklarını kimseye anlatmayacaksın. Anlatırsan seni öldürürüm, yaşatmam. Zaten kimse sana inanmaz ben imam olduğum için herkes bana inanacaktır. En sonunda sen suçlu çıkarsın’ deyip çıktı. O an korktuğum için kimseye bir şey diyemedim. Malazgirt’ten sürekli Erzurum’a gelip benimle yalnız kaldığında şikayet etmemen konusunda tehditlerine devam etti. Hareketlerim ve duygusal durumum nedeniyle ailem sebebini sormaya başladı. Dayanamayıp anneme ve ablama anlattım. Hastaneye gittik ve 6 aylık hamile olduğumu öğrendim. Yasal süreyi geçirdiğimiz için kürtaj olamadım. Mayıs ayında doğum yaptım ve bebeği Sevgi Evleri Çocuk Yurduna bıraktım. Öz dayımdan şikayetçiyim ve en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum.”

Hakkında şikayet olduğunu öğrenen dayı A.İ, Malazgirt Müftülüğüne dilekçe vererek görevinden istifa etti. Telefonlarını kapatan tecavüzcü imam ortadan kayboldu. A.İ’nin Malazgirt’teki kurum amirinin bilgisine başvuran polisler, İlçe Müftüsünün duyumunu tutanak altına aldı. A.İ’nin Malazgirt’ten ayrılırken “Erzurum’a gidip, tüm herkesi öldüreceğim” dediği iddia edildi.

Otomobiliyle kaçan A.İ. hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Elazığ’da yakalanarak Erzurum’a getirilen A.İ, sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. A.İ, yeğeni ve evlatlık verilen erkek bebekten alınan kan örnekleri, Adli Tıp Kurumu Ankara Grup Başkanlığına gönderildi. Biyoloji İhtisas Dairesi Başkanlığında yapılan DNA incelemesinde bebeğin yüzde 99.99 A.İ’nin oğlu olduğu tespit edildi.

TECAVÜZCÜ İMAMIN SAVUNMASI: ‘ASIL O BANA TECAVÜZ ETTİ’
Ablasının kendisini şikayet ettiğini öğrenince Diyanet İşlerindeki görevinden kurumunun zarar görmemesi için istifa ederek ayrıldığını söyleyen A.İ, bir de yeğenini suçladı. Yeğeni ile aralarında gönül ilişkisi olduğunu iddia eden A.İ. kendini şöyle savundu: “Anneme ait köye tek başıma gittim. Eşim yanımda değildi. Akşam saatlerinde uyumak için odalardan birine gittim. Uyurken kendisi odama girmiş. Ben farkında olmadan pantolonumu sıyırarak rızam dışında cinsel ilişkiye girmiş. Uykulu olduğum için olayın nasıl gerçekleştiğini hatırlamıyorum. Amacım, kaçmak değildi. Çok kızgın olduğumdan kimseyle görüşmemek içim telefonumu kapattım. Suçlamaları hiçbir şekilde kabul etmiyorum. Kendisi kaldığım odaya gelerek rızam dışında benimle cinsel ilişkiye girmiştir. Asıl ben ondan şikayetçiyim.”

İlgili haberler
Bütün köy tecavüzü biliyordu, ama sustu...

Yozgat’ta zihinsel engelli K. K yıllarca 11 kişinin tecavüzüne uğradı. Tüm köy kadının yaşadığı mağd...

GÜNÜN SORUSU: Kocamın tecavüzüne katlanmalı mıyım?

Kocam istemediğim halde benimle cinsel ilişki kurmaya çalışıyor. Zor kullanıyor. Tecavüze uğradığımı...

Hindistan’da evlilik dahi olsa çocukla cinsel iliş...

Dünyada erken evlendirilen kız çocukları en çok Hindistan’da bulunuyor. Hindistan’da kız çocuklarını...