Temizlik işçisi Yudum Mert çocuklarının gözü önünde eşi tarafından öldürüldü
Özel bir hastanede temizlik işçisi olan Yudum Mert, evli olduğu Güntay Mert tarafından kızının gözü önünde öldürüldü.

İstanbul Medicalpark Göztepe Hastanesinde çalışan temizlik işçisi Yudum Mert, eşi tarafından çocuklarının gözü önünde bıçaklandı. Mert, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Polis, eşini hastanede bıçaklayan ve kayıplara karışan Güntay Mert’i yakalamak için çalışma başlattı.

DHA’dan Gamze Şimşek ve Ramazan Eğri’nin haberine göre olay 18.30 sıralarında gerçekleşti. İddiaya göre dün Güntay Mert ile eşi Yudum Mert arasında tartışma çıktı. Tartışmanın ardından Yudum Mert çocuklarıyla birlikte evi terk ederek bir yakının yanına yerleşti. Hastanede temizlik işçisi olarak çalışan Yudum Mert bu sabah çocuklarıyla birlikte işe geldi.

Akşam saatlerinde Güntay Mert hastaneye geldi. Bir süre sonra Güntay Mert ile Yudum Mert arasında tartışma yaşandı. Daha sonra Güntay Mert, yanında bulunan bıçakla eşi Yudum Mert'i çocuklarının gözü önünde yaralayarak, kaçtı. İhbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Ameliyata alınan Yudum Mert, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Yudum Mert için yarın hastane önünde saat 10.00'da bir tören düzenlenecek.

‘ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK GİTMİŞ’

Yudum Mert'in dayısı, “Akşamüzeri gelmiş saat 18.00’de. Koskoca hastanede öldürmüş. Elini kolunu sallayarak gitmiş. Kimse yakalamamış. Nasıl olmuş hiçbir bilgim yok. Onların arasında ne var ne yok bilgimiz yok. Herhalde çocukların yanında olmuş, çocuklar da yanındaymış” dedi.

Haber-Fotoğraf: DHA

İlgili haberler
Kadın cinayetlerinde değişen bir şeyler var

Yaşı, mesleği, eğitimi ne olursa olsun aynı şiddetin hedefi haline geliyor kadınlar. Gerekçeler gaze...

Kadın cinayetleri ve ‘Ne yapmalı?’

Kadın cinayetleri en büyük yaramız. Her ay onlarca kadın için çeltik atıyoruz ölümlere. Burhaniye’de...

Bir kadın cinayetinin ardı

Hatice, koruma kararı dilekçesi çantasındayken kocasının bıçakla üzerine yürümesiyle camdan atılmış...